Haber Detayı
24 Eylül 2019 - Salı 13:28
 
Arsuz’un Robinson Crusoe’su
Hatay’ın Arsuz ilçesinde 47 yaşındaki Hasan Coşkun gözlerden uzak deniz kenarında doğa ile baş başa naylonla kaplı barakada yaşam mücadelesi veriyor.
Yaşam Haberi
Arsuz’un Robinson Crusoe’su

Asıl mesleği marangoz olan 47 yaşındaki Hasan Coşkun Arsuz ilçesi sınırlarında bir tarafında deniz diğer tarafında orman, ağaçtan derme çatma yaptığı iplerle bağlayıp, naylon ile kapladığı ‘evim’ dediği yerde yaşıyor.

 

Sakaryalı olduğunu ve marangoz ustası olduğunu ifade eden Hasan Coşkun, kendisini bu şekilde yaşamaya iten sebepleri bir türlü anlatmak istemiyor.

 

Burada karnını doyduğunu, mutlu olduğunu belirten Coşkun, “Arsuz- Samandağ yolu yapılırken, yol çalışmasında ağaç üzerindeki evim yıkıldı, buraya geldim, şimdi burada yavaş yavaş yeniden evimi yapıyorum ”dedi.

 

Dağdan gelen kaynak suya hortum bağlayarak içme suyunu temin eden Coşkun, ormanın içerisinde kendine yetecek kadar biber, kabak ve patlıcan yetiştiriyor.

Deniz ve doğayla baş başa Robinson Crusoe gibi yaşam sürdüren Hasan Coşkun’a bazı ihtiyaçları konusunda yardım ettiklerini belirten çevredeki köylüler de şunları söyledi: “Buraya niye geldi, neden kaçtı da geldi hiç bahsetmez. Kimseye zararı yok. Ara sıra yanımıza gelir bir şey lazım olursa söyler veririz. Burada kendi halinde hep çalışır. Gördüğünüz buraları kendisi tek başına yapıyor. Burada mutlu”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arsuz’un, Robinson, Crusoe’su,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı