Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 16:16
 
Arsuz Esnafı İskenderun’a kayıt yaptırabilecek
Hatay’ın Büyükşehir olmasıyla esnaf sicil için il merkezine gitmek zorunluluğu, yapılan girişimlerle Esnaf ve Sanatkârlar Oda teşkilatı bulunan en yakın ilçeye kayıtlarını yaptırabilecek.
Ekonomi Haberi
 Arsuz Esnafı İskenderun’a kayıt yaptırabilecek

Büyükşehir statüsüyle esnaf sicil için il merkezine gitmek durumunda kalan ve yaşanan sıkıntıları başından sonuna kadar takip eden, gündeme taşıyıp girişimlerde bulunan İskenderun Esnaf Oda Başkanları ve Hatay Esnaf Odası Birlik başkanın da mücadelesi ile sorun giderildi. Yapılan düzenlemeyle bu konuda en fazla sıkıntı çeken Arsuz esnafı da en yakın ilçe olan İskenderun’daki kendine bağlı iş kolundaki esnaf odalarına sicil kaydını yaptırabilmesinin önü açıldı.

HESOB (Hatay Esnaf Odası Birlik) Başkanı Abdulkadir Teksöz İskenderun’da bulunan esnaf oda başkanlarıyla birlikte bir araya geldiği toplantıda Arsuzlu esnafa müjdeyi verdi.

Yaptığı açıklamada HESOB Başkanı Teksöz İskenderun esnafının durumunu görüşen ve burada yapılan yoğun bir mücadelenin başarıyla sonuçlanmasına değinerek  “Artık Arsuz ilçesinde bulunan tüm esnaflarımız kendilerine daha yakın olan İskenderun’a kayıtlarını yaptırabilirler ancak daha önce kayıt yaptırdıkları yerden kayıtlarını silmeleri gerekmektedir” dedi.

Toplantıya Birlik başkan vekili Erol Akın’ın yanı sıra Birçok oda başkanı katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Arsuz, Esnafı, İskenderun’a, kayıt, yaptırabilecek,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı