ugur okullari - destop
Haber Detayı
08 Temmuz 2020 - Çarşamba 17:20
 
Arsuz'da tespit edilen üç Korona Vakası Tedavide
Arsuz İlçe Kaymakamı Musa Sarı, esnaflarla bir araya geldiği istişare toplantısında 3 Korona virüs vakalarının olduğunu,onlarında hastanede tedavi altında durumunun iyi olduğunu söyledi.
Sağlık Haberi
Arsuz'da tespit edilen üç Korona Vakası Tedavide

Arsuz İlçe Kaymakamı Musa Sarı, “ülke olarak hazırlıklı yakalandığımız diğer ülkelerden sonra geldiği için süreci diğer ülkelere göre daha iyi atlattık dedi. Sarı, biz ilçe bazında da bu süreci iyi atlattığımızı sayılardan anlıyoruz diyerek şöyle devam etti:

“Normalleşme sürecinde bile çoğu zaman vakamız sıfır oldu. Şu anda Arsuz da vaka durumu nedir diye merak edenler için söylüyorum; normalleşmeden dolayı ufak tefek pozitif vakalar çıktı, dışarıdan gelenler de oldu. Şu anda Arsuz’da 3 vakamız var hastanede olan ama onlarında durumu hafif. Genelde iki üç tane çıkıyor sonra negatife dönüyor. Biz bütün kurumlarla, bütün STK’larla, esnaflarımızla, halkımızla birlikte bu süreci en iyi şekilde yönettik. Kamu çalışanları, sağlık çalışanları başta olmak üzere herkes bu benim görevim, görevim değil demeden her türlü görevi üstlendi,”

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan kararlar ve getirilen yasakların esnafları olumsuz yönde etkilediğine dikkat çekti. Güven, “  Birincisi Hepimiz biliyoruz ki yeni bir yaza giriyoruz, yeni bir aktif döneme giriyoruz. İkincisi hepimiz ciddi bir süreçten geçtik. Bu süreç, tüm dünyayı olduğu gibi, Türkiye’yi de etkilen bu Covid 19 ya da koronavirüsün sebep olduğu bir salgını yaşadık. Bazı aksaklıkları yaşadık. Ama bunun içinde en fazla etkilenen kesimlerden bir tanesi esnaf kesimidir. Çünkü belirli bir işi, belirli bir yere kadar yapar ve o şekilde evine ekmek götürür. Engellendiği, yapamadığı zaman sıkıntıya düştüğünü biliyoruz. Bunu yukardakilerde biliyor. Ama ülke olarak esnaf olumsuz etkilenmiştir. Biz bu süreci koordineli bir şekilde kaymakamlık ve yerel yönetim birlikte aşmaya çalıştık, çalışıyoruz.” şeklinde konuştu

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arsuz'da, tespit, edilen, üç, Korona, Vakası, Tedavide,
Yorumlar
Haber Yazılımı