Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 12:30
 
Arsuz’da kışa ‘Güven’ tedbiri…
Hatay’ın Arsuz ilçesinde Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri kuvvetli yağışlarda taşkınlara sebebiyet vermemesi için Kışa hazırlık çalışmaları aralıksız devam ediyor.
Yaşam Haberi
Arsuz’da kışa ‘Güven’ tedbiri…

Yaklaşan kış mevsimi öncesinde, özellikle tıkanması muhtemel, derelerde, kanallarda ve su kaynağının olduğu alanlara odaklanan Arsuz Belediyesi, adeta hizmet seferberliği başlattı.

Belediye ekipleri kuvvetli yağışlarda, yağmur suları tarafından sürüklenen atıkların giderleri tıkamaması amacıyla önlem alıyor. Bir yandan dere yatakları ve kanal temizliği çalışmalarını gerçekleştirirken, diğer yandan da şehirde bulunan menfezleri, köprü ağızlarını, su giderleri kontrol ediliyor.

Özellikle kışın aşırı yağan yağmurlardan sonra oluşan su taşkınlarının, halkı mağdur etmemesi için bu çalışmaların devam edeceğine dikkat çeken Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, bu konu ile yakından ilgilendiklerine dikkat çekti.  

Kanal ızgaralarına ve yakınlarına, kum ve benzeri atıkların dökülmemesi gerektiğinin altını çizen Başkan Güven, “Özellikle su giderlerinin olduğu alanlara dökülen atıklar suyun birikmesini ve taşmasını sağlıyor. Belediyemizin tüm ekipleri, özellikle kış aylarında karşımıza çıkan olumsuzlukların bir daha yaşanmaması adına çalışmalarına büyük bir özveri ile devam etmektedir. Kış’a kadar tüm risk taşıyan dere yatakları, köprü ağızları, kanallar ve tüm alanlar temizleyerek, gerekli tedbirleri alarak kışa hazırlanıyoruz. Vatandaşlarımızdan da temizlenen yerlerin kirlenmemesi ve tıkanmaması adına, daha dikkatli olunması konusunda rica ediyoruz” diye konuştu.


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arsuz’da, kışa, ‘Güven’, tedbiri…,
Yorumlar
Haber Yazılımı