Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 16:13
 
Arsuz’da kan ve kök hücre bağışı kampanyası
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Belediye ile Kızılay işbirliğiyle düzenlenen ‘Kan ve kök hücre bağışı’ kampanyası ilgi gördü.
- Haberi
Arsuz’da kan ve kök hücre bağışı kampanyası

Atatürk Kent Meydanında Samandağlı Bünyamin bebek ve nakil bekleyen tüm hastalar için düzenlenen, “Kan ve Kök hücre Bağışı” kampanyasına Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven de katılarak destek verdi.

Bu kampanyaların çok değerli olduğunu ve kendisini iyi hisseden herkesin kan vermesi gerektiğini belirten Başkan Güven, “Sağlıkta da yardımlaşma çok çok önemli. Kan bütün hastalar için, acil durumlarda tıbbın başvurduğu araçlardan bir tanesidir. Bunun için kan bağışı yapmak dünyanın en büyük sevaplarından bir tanesidir” dedi.

Herkesi kan bağışı yapmaya davet eden Belediye Başkanı Güven “Başkasına yaptığımız bu bağış yarın bizlere ya da yakınımıza dostumuza faydalı olacaktır. O yüzden bu bağış önemli. Ayrıca bir çocuğumuz var ki lösemi, Allah şifasını versin. Ona da eğer uygun bir dokuyla verici, donör bulunursa çok iyi olacak. Bu yönüyle de baktığınızda büyük bir iyilik yapmış olacağız. Çünkü bir kan bir hayat kurtaracaktır. Bunu hep beraber bilelim ve herkesi bu bağışa çağırıyorum” diye konuştu.

Kampanyaya belediye personelleri ve halk yoğun ilgi gösterdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arsuz’da, kan, ve, kök, hücre, bağışı, kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı