Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 13:55
 
Arsuz’da Dikkat Çeken Pankart
Cumhuriyet Halk Partisi Arsuz Gençlik Kolları Arsuz’un ihtiyacı olan hastane taleplerini ilçe girişine astıkları pankartla dikkat çekmeye çalıştı. Pankartta sağlık problemi yaşamayın denildi.
Siyaset Haberi
Arsuz’da Dikkat Çeken Pankart

  Cumhuriyet Halk Partisi Arsuz Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Devrim, ilçenin acilen hizmete alınması gereken bir hastane problemi yaşadığına dikkat çekti. Devrim 90 bin nüfuslu bir ilçe olduktlarının altını çizerek şunları söyledi:

“ Arsuz ilçemizde bir devlet hastanesi bulunmamaktadır. Bu sebeple meydana gelen trafik kazalarında ve yaşadıkları sağlık problemlerinde yaralılar ve hastalar yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki İskenderun ilçesindeki hastanelere nakledilmektedir. Hasta ve yaralılara hızlı müdahale yapılamaması sebebiyle bugüne kadar maalesef birçok canımızı yitirdik. Arsuz’ da bir devlet hastanesinin yokluğu ciddi bir şekilde hissedilmektedir, yaşanan ölümler ve kalıcı hasarlar biz ilçe halkını isyan etme noktasına getirmiştir. Bu konuda ilgili mercileri sorumluluk almaya ve bir devlet hastanesi yapılması konusunda harekete geçmeye bir çok defa davet etmemize ve bu konuyla ilgili “Arsuz’a Hastane İstiyoruz” başlığıyla bir imza kampanyası başlatmamıza rağmen bu konuda hiç bir adım atılmamıştır. Yaşanan can kayıpları içimizi yakmış ve bizi isyan etme noktasına getirmiştir.  Hastane yapılması için ölümlerin devam etmesi mi gerekmektedir! Artık yeter hükümet yetkilileri bu sese kulak vermelidir!” dedi.

İlçe girişine asılan pankartta da; İlçemize Hoş geldiniz Dikkat…! İlçemizde ne yazık ki bir hastane bulunmadığından lütfen herhangi bir sağlık problemi yaşamamaya özen gösteriniz denildi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arsuz’da, Dikkat, Çeken, Pankart,
Yorumlar
Haber Yazılımı