ugur okullari
Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 17:53
 
Arsuz’da 19 Mayıs…
Arsuz Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı, Koronavirüs nedeniyle kuralara uymaya çalışılarak ve Arsuz’un muhtelif mahallelerini gezerek kutladı.
Yaşam Haberi
 Arsuz’da 19 Mayıs…

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor kutlama prgoramına Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, CHP İlçe Başkanı Mahmut Şirin, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyelerinin birçoğunu katıldı.  Bayramı münasebetiyle, 19 Mayıs Gezici Konser Grubu, Belediyenin gezici aracı ile hareket halinde, ilçenin muhtelif mahallelerinde mini konserler verdi.  

İlçe sakinlerinin balkonlardan ve ev önlerinden Türk Bayraklarıyla büyük bir coşkuyla eşlik ettiği korteje ilgi oldukça fazlaydı. Halkın gösterdiği ilgiden dolayı mutlu olduklarını belirten Başkan Asaf Güven, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı milli mücadele, tarihin en önemli dönüm noktalarından biridir. Bağımsızlığımızın nasıl elde edildiğini, hangi zorluklarla kazanıldığını herkesin bilmesi gerekir. Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'ni, Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atasının emanetine, Cumhuriyet'e sahip çıkacaktır. Buna yürekten inanıyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Arsuz’da, 19, Mayıs…,
Yorumlar
Haber Yazılımı