ugur okullari - destop


Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 14:41
 
Arsuz balıkçısı yeni sezona ‘Vira Bismillah’ dedi
Hatay’ın Arsuz ilçesinde Konacık Mahallesindeki balıkçı barınağında düzenlenen törende dümeni denize çeviren balıkçı “Vira Bismillah” diyerek balık avlanma sezonunu açtı.
Yaşam Haberi
Arsuz balıkçısı yeni sezona ‘Vira Bismillah’ dedi

Konacık Balıkçı barınağındaki törene Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu yanı sıra, su ürünleri şubesi yetkilileri, ilçe müdürlüğü yetkilileri, mahalle muhtarı ve kooperatif başkanı ile Arsuz ve Samandağ’dan çok sayıda balıkçı katıldı.

 

Kaymakam Musa Sarı, Arsuz’un turizm, tarım, doğa-su sporları merkezi bir medeniyetler şehri olmasının yanısıra balık çeşitliliği, dünyaca ünlü Jumbo Karides ve Kalamarı ile de bir balıkçı şehri olduğunu söyledi.

 

Kaymakam Sarı, 110 civarı ruhsatlı balıkçı teknesi,150 civarı amatör tekne ile tüm sahil şeridi mahallelerde balıkçılığın yapıldığını belirterek, önemli bir geçim kaynağı olduğunu ve balıkçıların her zaman yanlarında olduğunu ifade etti.

 

Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu da ülke geneli 350.000 ton balıkçılık içerisinde bölgenin de balıkçılıkta söz sahibi olduğunu belirterek balıkçılara sezonun hayırlı ve bereketli olması temennilerinde bulunarak teşkilat olarak destek vermeye hazır olduklarının altını çizdi.  

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arsuz, balıkçısı, yeni, sezona, ‘Vira, Bismillah’, dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı