kehribar - logo yanı
Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 12:10
 
Arda Ayten'e Kaymakam kitap hediye etti…
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, "Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasında 1 Milyon TL ödüllü sorusunu görmeye hak kazanan Arda Ayten'e en çok okumak istediği iki kitabı hediye etti.
Yaşam Haberi
Arda Ayten'e  Kaymakam kitap hediye etti…

İskenderunlu Arda Ayten, 250 bin TL değerindeki 11. soruya doğru yanıt vererek, 1 Milyon TL ödüllü 12. soruyu görmeye hak kazanan, ancak sezon finali olması sebebiyle bir sonraki sezonda yarışma etabına devam edecek. Henüz 20 yaşında ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi 3'ncü Sınıf Öğrencisi olarak lisans eğitimine devam eden Arda Ayten yarışma boyunca bilgisini ve kültürünü konuşturarak başarılı bir performansa imza atmıştı.

Etkileyici hayat hikâyesiyle de ekran başındaki seyircilere duygu dolu anlar yaşatan, bilgisi ve başarısıyla da bir anda ülke gündemine giren Arda Ayten, kitaba karşı derin bir ilgisinin olduğunu ve bu nedenle harcamalarını ağırlıklı olarak kitap üzerine yaptığını ifade etmişti.

Parası olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabildiğini,  açıklayan, yarışmadan kazanacağı parayla da çok daha fazla kitap alıp okuyacağını belirten başarılı yarışmacı Arda Ayten seyirciler kadar, kendini televizyon ekranından izleyen milyonların da gönlünü fethetmişti.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden bilgisi, zekası ve 1 milyon TL değerindeki soruyu görmeye hak kazanın Arda Ayten'i makamında konuk etti.

En çok okumak istediği "Umberto Eco adlı yazara ait Avrupa Kültüründe Kusursuz Dil Arayışı ve Fernand Braudel adlı yazara ait Uygarlıkların Grameri" adlı eserleri özel sipariş vererek temin eden Kaymakam Yönden konuğu Arda Ayten'e hediye ederek sürpriz yaptı.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arda, Ayten'e, , Kaymakam, kitap, hediye, etti…,
Yorumlar
Haber Yazılımı