Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 17:59
 
Antakya Mobilyacılar Sitesi HATSU takibinde…
HATSU (Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü) heyeti, ilin ekonomisine katkıda bulunacak olan Antakya Mobilyacılar Sitesi’nde yapımı süren içme suyu şebekesi, depo inşaatını inceledi.
Yaşam Haberi
Antakya Mobilyacılar Sitesi HATSU takibinde…

Mobilyacılar Sitesi’nin su ihtiyacını karşılama adına yapılan çalışmaları kontrol etme ve koordineyi sağlamayı amaçlayan teknik geziye HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Daire Başkanları ve teknik personel katıldı.

 

Atık su tahliye hattı çalışmalarının tamamlandığı sitenin muhtelif noktalarında devam eden içme suyu hattı ve 600 tonluk içme suyu deposunu inceleyen Genel Müdür Çaparali, yetkili ve teknik personelden çalışmaların son durumu hakkında detaylı bilgiler aldı.

 

Altyapının insan hayatı, çevre ve sağlıklı yaşam açısından büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Genel Müdür Çaparali “Önce Sağlık” şiarını edinerek başlattıkları hizmet çıtasını her geçen gün yenilerini ekleyerek yükselttiklerini söyledi.

 

Genel Müdür Çaparali Hatay’daki ekonomik kalkınmalara ve gelecek nesillere katkıda bulunmak için hiçbir mücadeleden kaçınmayacaklarının da altını çizerek “Yağmur suyu hattının yüzde 90’ının tamamlandığı Antakya Mobilyacılar Sitesi’nde farklı çaplarda döşenecek 11 bin 90 metre içme suyu hattının 9 bin 700 metresi tamamlandı. Ayrıca proje kapsamında yapılan 600 metreküplük içme suyu servis deposunun yüzde 95’i tamamlandı” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antakya, Mobilyacılar, Sitesi, HATSU, takibinde…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı