ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
09 Nisan 2021 - Cuma 12:17
 
Antakya ile Defne’de 2788 vatandaşa denetim!
Hatay’ın Antakya ile Defne İlçelerinde çeşitli cadde ve sokaklarda oluşturulan kontrol noktalarında birçok birimden 285 personel,34 ekiple denetim yapıldı.
Yaşam Haberi
Antakya ile Defne’de 2788 vatandaşa denetim!

Kamu düzeninin sağlanması, virüs salgının toplum sağlığına yönelik oluşturduğu riski yönetmek, başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, taşınması veya bulundurulması yasak olan her türlü silah, patlayıcı, uyuşturucu madde ve kaçak eşyanın tespiti ile halkın güven ve huzurunun sağlanması amacıyla bir çalışma düzenlendi.

Antakya İlçe Emniyet Müdürlüğü Sorumluluk Bölgesi Yavuz Selim Caddesi, Şehit Osman Durmaz Caddesi, Tabakhane Caddesi, 119. Cadde Haraparası Mahallesi ve bağlı ara sokaklarda sabit ve yaya olarak seyir halinde Asayiş Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Güvenlik Şube Müdürlüğü, KOM Şube Müdürlüğü, Antakya ve Defne İlçe Emniyet Müdürlüğü denetimlere katıldı.

285 personel,34 ekip ile gerçekleştirilen denetimlerde adli ve önleyici polislik hizmetleri kapsamında; 2788 vatandaşın genel bilgi toplama kaydı soruldu, 654 araç ile 145 motosiklet kontrol edildi.

Yapılan çalışmalarda; bir şahıs üzerinden P114 ibare bulunan Ruhsatsız Tabanca ve tabancaya ait 7 adet dolu fişek, bir şahıs üzerinden de Pierro Baretta ibare bulunan Ruhsatsız Tabanca ve tabancaya ait 30 adet dolu fişek ele geçirildi. GBT sorgusu yapılan bir şahsın 5258 sayılı Kanuna Muhalefet suçundan arandığı belirlendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antakya, ile, Defne’de, 2788, vatandaşa, denetim!,
Yorumlar
Haber Yazılımı