kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
27 Ekim 2021 - Çarşamba 16:54
 
Antakya’da tespih sergisi açıldı...
Hatay'ın Antakya ilçesinde belediye tarafından düzenlenen ve dört gün süre ziyarete açık olacak sergide tespih ustalarının hem yaptığı, hem de koleksiyonları meraklıları için görücüye çıkartıldı. Sergide ziyaretçiler aynı zamanda tespih yapma deneyimi imkanı da bulacak.
Kültür Haberi
Antakya’da tespih sergisi açıldı...

Tespih ustaları Metin Çelebi Bilal Kabat, Hayretttin Bediz ve Oral Meler koleksiyonlarının yer aldığı El Sanatları Müzesindeki serginin açılışı ilgi gördü.

 

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Alper Yıldırım, gelen ziyaretçilerin hem koleksiyonları görme, hem de çalışmaları izleyecek hem de tespih yapabilme fırsatı bulacağını söyledi.

 

Kültürlerinin bu önemli sanatını, ziyarete gelen öğrencilere de tanıtacaklarının altını çizen Yıldırım “Antakya’nın sanatına katkıda bulunmak bizim için övünç kaynağı. Katılım gösteren tespih ustalarımıza teşekkür ederiz" dedi.

 

Cumartesi günü saat 17.00'ye kadar açık olan sergide, tespih ustaları aynı zamanda atölye çalışmaları da yaparak, tespihin yapım sürecini ziyaretçilere anlatıyor.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Antakya’da, tespih, sergisi, açıldı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı