ugur okullari - destop
Haber Detayı
31 Ocak 2020 - Cuma 12:30
 
Amonoslar için Meclis Araştırma Önergesi verdi…
MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Amonos Dağları’nın terör faaliyetlerinden arındırılması ve sonrasında turizme kazandırılması için 20 Milletvekilinin de imzasıyla Meclis Araştırma Önergesi verdi.
Siyaset Haberi
Amonoslar için Meclis Araştırma Önergesi verdi…

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı Hatay, Osmaniye ve Gaziantep illerini de yakından ilgilendiren Amonos dağlarında bugüne kadar yaşanan güvenlik tehditlerinin devletin son yıllarda bölgede gerçekleştirdiği terörle etkin mücadele neticesinde oldukça azaldığını, bölgede kırsal ve Yayla hayatının normale dönmeye başladığını söyledi.

MHP’li Kaşıkçı, bölgede kırsal hayatını normalleşmesi ile Turizm faaliyetlerinin artmasına yönelik olarak beklentilerin de arttığına işaret ederek “Kırsal Turizm, yerel boyutta istihdam sağlayarak yerel ekonomileri canlandırarak sosyo-ekonomik kırsal kalkınmaya katkı vermektedir. Ayrıca kırsal kültürün yok olmasını önlemekte, doğal çevrelerin korunmasına destek vermekte, diğer Turizm türleri ile kolaylıkla bütünleşebilmektedir” dedi.

Değişik alanlarda Turizm yapılmasının sonuçlarına da değinen MHP’li Kaşıkçı, yıl içinde uzun süreli faaliyet yapılması, yılın hemen hemen her döneminde turist çekmesine olanak sağlamanın yanı sıra gelir dağılımında bölgeler arası farkları azaltarak adalet sağlaması açısından da önem taşıdığını kaydetti.

MHP’li Kaşıkçı, güvenlik güçlerince yürütülen başarılı operasyonlar sonrası güven ortamının tesis edildiği Amanos Dağları'nın turizme kazandırılması ve sorunların kalıcı olarak giderilmesi için gerekli çözüm yollarının sağlanması adına Meclis araştırması açılması için önerge verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Amonoslar, için, Meclis, Araştırma, Önergesi, verdi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı