Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 16:57
 
Ameliyatla tükürük bezi kanserinden kurtuldu
İskenderun Gelişim Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Seda Selimoğlu Köse’nin gerçekleştirdiği başarılı operasyonla tükürük bezi kanserinden kurtulan hasta sağlığına kavuştu.
Sağlık Haberi
Ameliyatla tükürük bezi kanserinden kurtuldu

Tükürük bezi kanserinin en önemli tedavisinin ameliyat olduğunu dile getiren KBB Uzmanı Op. Dr. Seda Selimoğlu Köse, “Hastanın çene altındaki tükürük bezinde tümör vardı. Muayene sonucunda hastanın tiroidinde de takip gerektiren bir kitleye rastladık. Gerekli tahlil ve tetkiklerin ardından, genel anestezi altında, yaklaşık 40 dakika süren bir ameliyatla hastanın kitlesini çıkardık” diye konuştu.

HASTA YÜZ FELCİ OLABİLİRDİ

Yüz sinirlerine yakınlığı nedeniyle, hassasiyet gerektiren bir ameliyatı başarıyla gerçekleştirdiklerinin de altını çizen Uzman Op. Dr. Seda Selimoğlu Köse “Hastamız yüz felci olabilirdi. Ameliyatın ertesi günü hastamızı taburcu ettik. Bu süreçten sonra hastanın hiçbir tedavi alması gerekmeyecek” dedi.

Başarılı ameliyat sonrası KBB Uzmanı Seda Selimoğlu Köse ve ekibine teşekkür eden Emine Tabakoğlu da şunları söyledi: “Ameliyatla ilgili korkularım vardı. Çünkü gittiğim hastanelerde ameliyat olamayacağımı söylediler. Doktorum Seda Hanım’a güvendim ve ameliyat oldum. Bugün taburcu oluyorum. Çok mutluyum ve Gelişim Hastanesi Ailesi’ne çok teşekkür ediyorum”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ameliyatla, tükürük, bezi, kanserinden, kurtuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı