Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 09:27
 
Altun Gıda 100 yıllık firma hedefinde
Altun Grubu, kurumsallaşma ve geleceğe daha emin adımlarla ilerleyip firmayı bir sonraki nesillere sorunsuz olarak aktarmak için Aile Anayasası ile kendini güvence altına aldı.
Ekonomi Haberi
Altun Gıda 100 yıllık firma hedefinde

Tarım sektörünün paketleme, ihracat, ithalat ve üretim alanlarında yaptığı yatırımlarla sürekli büyüme ivmesi yaşayan Altun Grubu, Aile Anayasasının imza törenine ilişkin düzenlediği törene Ak parti Hatay milletvekili Abdulkadir Özel, H. Bayram Türkoğlu, CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Erzin Kaymakamı Ahmet Demirci, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İTSO Başkanı Levent Yılmaz, aile bireyleri ile seçkin davetli grubu katıldı.

Törenin başlangıcında konuklara, firmanın tanıtımının yapıldığı bir video izletildi. Ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Altun, Türkiye’de firmaların uzun süreli olmadığı ve birkaç nesilden sonra dağıldığını hatırlatarak, “Aile Anayasası ile bizden sonraki kuşaklar, şirketin temel prensiplerine sadık kalacak ve büyüyen ailemizin her bir ferdi bu çerçevede şirketimizin rekabet gücünü artıracağı gibi bölge ekonomisine de katkıda bulunacağına inanıyoruz” dedi.

Firma adına konuşan Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Altun da, babası Zeki Altun ile birlikte şirketlerinin bugünlere gelirken yaşadığı süreçleri anlatırken, GSMH içinde yüzde 75’lhik bir paya sahip olan aile şirketlerinin istihdama katkılarının yüzde 80’lerde olmasına rağmen kurumsallaşma yolunda yeterli yetkinlik düzeyine sahip olmamasından kaynaklı sorunlarla ciddi sorunlar yaşadığını gördüklerini dile getirdi.

Özgür Altun, büyüyen şirketlerinin aynı akıbete uğramaması adına böyle bir karara vardıklarını ifade ettiği konuşmasında, bu anayasayı aile fertleri olarak imzalamanın gururunu yaşadıklarını kaydetti.

İTSO Başkanı Levent Yılmaz ise, aile anayasası ile şirketlerini teminat altına alan Altun ailesini kutladı ve bu uygulamanın bölgedeki diğer aile şirketlerine de ilham olmasını diledi.

Konuşmaların ardından, katkılarından dolayı protokol üyelerine plaketler verildi. Plaket törenini ardından da, aile anayasası hazırlanması konusunda firmaya danışmanlık hizmeti veren Dr. İlhami Fındıkçı da, uygulamanın aile şirketlerine yönelik yararları üzerinde durdu.

Tören, firmaya ortak aile bireylerinin anayasayı imzalamasıyla tamamlandı. Davetliler, imza töreninin adına, başta Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Altun, başta olmak üzere diğer aile fertlerini kutlarken başarılarının devamını dilediler. 

         

Kaynak: Editör:
Etiketler: Altun, Gıda, 100, yıllık, firma, hedefinde, , , , , ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı