kehribar - logo yanı
Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 11:12
 
Altı İlçe Birlikte Hareket Edelim
İskenderun belediye Meclisi olağan toplantısını Belediye Başkanı Fatih Tosyalı Başkanlığında gerçekleştirdi. Meclise damga vuran İskenderun İl olması konusu oldu.
Siyaset Haberi
Altı İlçe Birlikte Hareket Edelim

Belediye Meclisi Nisan Toplantısını gerçekleştirdi. Gündeme İskenderun’un il olma konusu damgasını vurdu. Önce AK parti ardından MHP, DP ,CHP ve İyi parti söz alarak İl olma  mücadelesini birlikte vermeye hazır olduklarını ifade ettiler

Ak Parti gurubu 50 yıllık bir sevda olduğunu İskenderu’un hak ettiğini bunun için sosyal medya başta olmak üzere herkesin bu konuda beklenti içerisinde olduğuna dikkat çekti. MHP Emir Selim Yazar, İskenderun il olması için birlikte çalışabileceklerini ve altı ilçenin  İl olma konusunda sınırları olabileceğine dikkat çeken konuşma yaptı. Demokrat Parti meclis üyesi Sedat Bakır, İl olma konusunda altı ilçenin yanı sıra Karağaç merkezli ve denizciler merkezli iki ilçenin daha kurulmasından yana düşüncesini paylaştı. CHP’li Murat Kayış İskenderun’un il olmasından dolayı mutlu olacaklarını söyledi. AK partili Erdem Ünlüçetinkaya İskenderun’un il olma konusunda her şeyi hak ettiğine dikkat çekti.

BEN DEĞİL BİZ YAPACAĞIZ

İskenderun Belediye Başkanı İl olma konusunda yakılan ateşin çığ gibi büyüdüğünü ve kendisine duyulan güvenden dolayı teşekkür ederek,” İskenderun İl sınırları çerçevesinde altı ilçe  belediye başkanları, tüm siyasi parti başkan ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ben değil biz  olarak hareket ederek bu çalışmayı yürütmeliyiz. Başardığımız takdirde ben değil biz yapmış olacağı. Dağın diğer tarafı kaybetti bu taraf kazandı diye bir şeyde yok hepimiz kazanacağız.”dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Altı, İlçe, Birlikte, Hareket, Edelim,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı