Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 13:52
 
Ailece Hurda heykel sanata gönül verdiler
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 20 yıllık mozaik ve hurdadan heykel sanatçısı Mervan Altınorak, meslek yaşamında en güzel günlerini yaşıyor. Altınorak, eşi Nur ve kızı Dilara ile birlikte ailece sanatı icra ediyorlar.
Yaşam Haberi
Ailece Hurda heykel sanata gönül verdiler

20 yıl önce hobi olarak mozaik sanatına başlayan Mervan Altınorak, yıllar geçtikçe bu işi meslek haline getirdiğini belirterek “İlerleyen yıllarda hurda parçalarından heykeller yaptım. Son yıllarda ise önce kızım Dilara resim, mozaik ve hurda parçalarından heykel sanatına merek sardı. Eşim Nur Altınorak da bizden aldığı ilhamla hurda parçalarından heykeller, mozaikle süslemeye başladı. Biz artık Altınorak ailesi sanata gönül verdik” dedi.

   

EŞİ DESTEK, KIZI ÖRNEK OLDU  

En büyük desteği eşinden, ilhamı da kızı Dilara’dan  aldığını ifade eden Nur Altınorak “Bir anda kendimi hurda ve mozaik sanatının içinde buldum. En büyük desteği de eşimden alıyorum. Burada, hurda ile 3 boyutlu eserler ortaya çıkarıyor daha sonra da bunları mozaikle süslüyorum. Ortaya daha farklı eserler çıkmaya başladı. İşi severek ve isteyerek yapıyor ve büyük zevk alıyorum” diye konuştu.

 

SANAT AİLEDE SEVGİYİ ARTTIRIR

Henüz 19 yaşında ve lise son sınıf öğrencisi olmasına rağmen babasının sanatına ilgisinin her geçen gün arttığını aktaran Dilara Altınorak “Sanat aile içerisinde sevgi saygıyı arttırıyor. Babamın sanatçılığından faydalanmak ve gelecekte iyi bir hurda ve mozaik sanatçısı olmak için babamı örnek aldım. Babamla birlikte çalışıyorum, 19 yaşında sanatla iç içe oldum. 4-5 yıldır mozaik resim yaparken son 5 aydan bu yana da hurda ile çeşitli heykeller yapmaya başladım. En büyük desteği babam ve annem ile öğretmenlerimden aldım. Sanatçı bir ailenin ferdi olduğum için mutluyum. Bu arada annemi de aramıza alarak ailece sanatçı olduk” şeklinde konuştu.

 

AİLECE SANATÇI OLDUK

Mozaik ve hurda sanatçısı Metrvan Altınorak, meslek yaşamında en önemli kazancının ailece sanata olan ilgilerinin artması olduğunu belirterek şunları söyledi: “20 yıldır sanatla uğraşıyorum. Bu yıl benim için en güzel yıl oldu, çünkü ailemde sanat kervanıma katıldı. Eşim ve kızımla birlikte heykel ve mozaik sanatında ilerleme kaydettik. Eşim 3 boyutlu mozaiği hurda ile süsleyince ortaya çok güzel fikirler çıktı. Kızımda bir süredir mozaik resim, hurda ile heykeller yapmaya başladı. Ailece sanatla uğraşıyoruz. Bundan da çok mutluyum tüm ailelerinde de herhangi bir sanatla uğraşmalarını tavsiye ederim…”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ailece, Hurda, heykel, sanata, gönül, verdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı