ugur okullari - destop
Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 14:54
 
Afrin'de ki Ticaret ve İnşası üzerine konuştular
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri Afrin ve çevresinde ziyaret ve incelemelerde bulundular.
Ekonomi Haberi
Afrin'de ki Ticaret ve İnşası üzerine konuştular

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Afrin Azez,  Zeytindalı Gümrük kapısı, Cinderesi bölgelerinde ziyaretlerini gerçekleştirdiler.

Afrin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nasir Hüso ve beraberindeki Ziraat Odası,  Tarım Kredi Kooperatif yetkilileri tarafında karşılanan İTSO yönetimine bölge ticareti hakkında detaylı bilgiler verildi.

 İTSO yönetimi Afrin ziyareti kapsamında Afrin Koordinatör Valisi Tolga Polat, Afrin Koordinatör Emniyet müdürü Nadir Örten, Emniyet müdür yardımcısı Ömer Avcı,  Gümrük müdürlüğü, Afrin Tarım Kredi Kooperatifi yetkilileri ve Ziraat Odası yetkilileri ile bir araya geldiler.

  İTSO yönetimine verilen bilgilerde,  Afrin’e,  Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası,  Tarım Kredi Kooperatifi, 80 yataklı Hastane kurulduğu, Valilik,  Valilik Koordinasyon merkezi, Adliye, Özel Harekat, Emniyet  müdürlüğü binalarının da hizmet verdiği belirtildi.

 Afrin Zeytindalı bölgesinde 320 şirketin kurulduğuna vurgu yapan Afrin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nasir Hüso, Tarım Kredi Kooperatifinin 25 bin ton zeytinyağı alımı gerçekleştirdiğine dikkat çekti. Afrin bölgesinde halkın başlıca geçim kaynağının tarım, zeytincilik, küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği olduğu ifade edildi.

Zeytindalı Gümrük kapısının bir aya kadar açılacağı da belirtilirken, Afrin’de ayrıca araçların trafik tescil işlemlerinin yapıldığı, tapu kayıtlarının ise, şahitler huzurunda güvenli bir şekilde verildiği öğrenildi.  Halkın güvenliği için bölgeye 128 adet kamera kayıt sisteminin de kurulduğu bildirildi.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Afrin’de yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ziyaretler oldukça verimli geçti. Önümüzdeki süreçte Afrin ile bölgemiz arasında ticari ve kültürel ilişkilerin güçlenmesi hedefleniyor. Bölgemiz iş adamları ve Afrin Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile ikili görüşme ve toplantılarımız da oldu. Bir aya kadar Afrin Gümrük Kapısının da açılması ile bu ticari ilişkilerin bölgemiz ekonomisine olumlu yansımasını temenni ediyoruz” dedi.

Afrin Ziyaretinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcıları Muhsin Yeter,  Mahir Taner, İTSO muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Raşit Özyurt,

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afrin'de, ki, Ticaret, ve, İnşası, üzerine, konuştular,
Yorumlar
Haber Yazılımı