ugur okullari - destop


Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 20:17
 
“Adalet yürürse, devlet memleket yürür…”
CHP İskenderun ilçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu Türkiye’de iktidarın Barolar Birliğinin özerk yapısının değiştirme girişimine vurgu yaparak “Bir ülkede hukuk yürürse, devlet yürür, adalet yürürse, memleket yürür!” dedi.
Siyaset Haberi
“Adalet yürürse, devlet memleket yürür…”

Teşkilat Binasında bir açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara yürüyüş büyük kurultayı olan 37. Olağan kurultayının 25-26 Temmuz’da Ankara Batıkentte açık alanda yapılmasının düşünüldüğünü partililere duyurdu.

CHP İlçe Başkanı Mansuroğlu, sosyal mesafe ve sağlık kurallarına uygun bir kurultay yapılacağını ifade ederek “İnşallah yapacağımız bu kurultay önce örgütümüze, sonra ülkemize, memleketimize ve insanlığa hayırlara vesile olur. İktidarın yolunu aralar, iktidara gittiğimiz bir yol olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin çok zor şartlardan geçtiğinin altını çizen Mansuroğlu “Bir ülkede hukuk yürürse devlet yürür! Adalet yürürse memleket yürür. Ülkede devrimciler tarafından yerleştirilmeye çalışılan hukuk sisteminin zedelenmesi için olağan üstü bir çaba harcandığını ibretle izliyoruz. Şunu bilsinler ki, ‘bu yalakalıkları bu ülke, bu millet unutmayacak!’ gün gelecek Cumhuriyet Halk Partisi’nin halk iktidarında bunların hepsinin hesabını soracağız. Türkiye Barolar Birliğinin özerk yapısının değiştirilmesi için şu andaki iktidar ayak oyunları da dahil her türlü hamleleri yapıyor. Bizler onlar buradan ibret ve hayretle seyrediyoruz. Atalet sistemini kaybedersek ki, ülkenin dinamikleri olan yargı, denetim, eğitim,  diğer önemli unsurlardaki çürümüşlük adalet sistemine de bulaşırsa, ülkede yaşamak, nefes almak zorlaşır” şeklinde konuştu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Adalet, yürürse,, devlet, memleket, yürür…”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı