Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 17:39
 
“ABD tasarıyla pisliğini kapatmaya çalışıyor!”
Kıbrıs Fatihi Karaoğlan merhum Bülent Ecevit’i rahmet ve özlemle andıklarını anımsatan CHP Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel katil Amerika’nın bir tasarıyı kabul ederek kendi pisliğini kapatmaya çalıştığını söyledi.
- Haberi
 “ABD tasarıyla pisliğini kapatmaya çalışıyor!”

Parti Binasında düzenlediği basın toplantısında açıklama yapan CHP Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, 13 yıl önce 5 Kasım’da vefat eden Devlet adamı lider Bülent Ecevit’i rahmet ve özlemle andıklarını vurgulayarak “5 Kasım Karaoğlan’ın ölüm yıldönümü, 13 yıl oldu. Bu eşsiz kahraman, devlet adamını, Türk Halkını, Türk Milletini düşünen, emekten, işçiden alın terinden yana olan bu eşsiz kahramanı, Kıbrıs’ın fatihini ve işçi-köylü dostu rahmetli Karaoğlan’ı sizlerin huzurunda rahmetle özlemle anıyorum ve kendisine Allahtan rahmet diliyorum” dedi.

Gündemin yoğun ve ülkenin bir kaostan, karanlıktan badireden geçtiğinin altını çizen, ayrıca ABD Temsilciler Meclisinin kısa bir süre önce tasarıyı kabul ettiğine de vurgu yapan CHP’li Yüksel “Kurulduğu günden buyana milyonlarca insanı katleden, ülkeleri parçalayan, halkları birbirine düşüren, insanlara zulüm eden, insanları parçalayan, bölen öldüren katil Amerika’dan bahsetmek istiyorum. Birkaç gün önce bir tasarıyı kabul etti. Bir tasarıyı kabul ederek maalesef kendi pisliğini kapatmaya çalışıyor. Vietnam’da 4 milyon insanın katilidir, Kore’de 3 milyon insanın, Kamboçya’da, 1 milyon insanı Afganistan’da 1,5 milyon insanı, Japonya’da 350 bin insanı, ayrıca 15 milyon Kızılderili’yi katletmiştir. Dahası var…” diye konuştu.      

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “ABD, tasarıyla, pisliğini, kapatmaya, çalışıyor!”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı