kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
10 Ekim 2020 - Cumartesi 11:37
 
8 Fabrika, 3 depo yandı, bir antrepo yanıyor!
Hatay'ın Belen ilçesinde başlayan, İskenderun ve Arsuz ilçelerine de sıçrayan orman yangınında 8 fabrika, üç depo yangını meydana geldi. Nardüzü’nde bir antrepodaki yangın da halen sürüyor.
Yaşam Haberi
8 Fabrika, 3 depo yandı, bir antrepo yanıyor!

Hatay’ın Belen, İskenderun ve Arsuz ilçelerinde önce üç noktada, ardından 25 noktada devam eden orman yangını, birçok yerleşim alanı, iş yeri, fabrika depo, park halindeki araçlar ile arı kovanlarına zarar verdi.

 

Belen TOKİ evleri bölgesinde trafo patlaması sonucu çıktığı açıklanan, 300-400 hektar alanı kapsadı orman yangını şiddetli rüzgar nedeniyle havadan güçlükle müdahale edilebiliyor.

 

Tarım ve Orman Bakan Bekir Pakdemirli, 7 daire, 11 müstakil ev, 14 iş yeri, 8 fabrika, 4 araç, 3 depo, 35 arı kovanı ve 70 vatandaşın etkilendiğini yangında hasar tespit çalışmalarının devam edeceğini açıkladı.

 

Bu arada Arsuz’un Nardüzü Mahallesinde bulunan bir antrepoda dün geceden buyana devam eden yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Depoda bulunan tonlarda malzeme kül olurken, yangının için için devam ettiği bildirildi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 8, Fabrika,, 3, depo, yandı,, bir, antrepo, yanıyor!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı