SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
05 Temmuz 2020 - Pazar 16:43
 
5 Temmuz’da Amanosların zirvesine anlamlı tırmanış
Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir grup, Bekbele ve Orhangazi mahallelerinden Amanosların zirvesine 5 Temmuz günü anlamlı bir tırmanış gerçekleştirdi.
Yaşam Haberi
5 Temmuz’da Amanosların zirvesine anlamlı tırmanış

Bekbele ve Orhangazi Mahallesinden aralarında kadınlar, genç kızların da bulunduğu bir grup 5 Temmuz sabahı saat 04.30’da yollara düşerek Türk Askerinin 5 Temmuz 1938’de Hatay’a İskenderun’dan girişinin 82. Yıldönümünü anlamlı bir etkinlikle kutlamak üzere Amanos dağlarının zirvesine tırmanış etkinliği düzenledi. Orhangazi Mahalle Muhtarı Azası Bestami Bilgin önderliğinde gerçekleştirilen İskenderunlunun ’82. Gurur günü’ tırmanışı patika yollardan yaklaşık beş buçuk saat sürdü.

Bekbele ve Orhangazi Mahallelerinden başlayan ve Amanos dağlarının sarp patika yollarından şarkılar türküler söylenerek ulaşılan Sivri Tepe zirvesinde grup 82 yıldır gönderde yerini alan Türk bayrağını dalgalandırmanın gururunu bir kez daha yaşadı.      

Orhangazi Mahalle Muhtar Azası Bestami Bilgin Türk Askerinin İskenderun’dan Hatay’a girişinin 82. Yılında anlamlı bir etkinlik gerçekleştirmek istediklerini ifade ederek “Bekbele Orhangazi’den yola çıkıp, Amanos dağlarının zirvesi Sivri tepeye vardık. Türk Bayrağımızı gururla açtık. Geri dönüş yapıp, aşağıdaki çayda pikniğimizi yapacağız, Mutluyuz gururluyuz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 5, Temmuz’da, Amanosların, zirvesine, anlamlı, tırmanış,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı