Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 09:50
 
49 İlin Emniyet Müdürü Değişti
Cumhurbaşkanı Recepq Tayip Erdoğan’ın imzasından çıkan Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Hatay İl emniyet müdürü Kamil Karabörk Kayseri Emniyet Müdürlüğüne, Samsun emniyet Müdürü Vedat Yavuz da Hatay İl Emniyet müdürlüğü görevine getirildi.
- Haberi
49 İlin Emniyet Müdürü Değişti

 Kararname ile boşta bulunan 4 Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine atama yapılırken, 49 ilin Emniyet Müdürü değişti. Bu illerden 14'ünün Emniyet Müdürü, polis başmüfettişliğine getirildi.

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nü başarı ile yürüten Kamil Karabörk Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü görevine atandı.

VEDAT YAVUZ KİMDİR?

İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, aslen Ankara ili nüfusuna kayıtlı olup, 1961 yılında İstanbul’da doğmuştur.

İlk ve orta eğitimini İstanbul’da tamamlamış, 1977 yılında başladığı Polis Kolejinden 1980 yılında mezun olarak Polis Akademisindeki eğitimine başlamıştır. 1984 yılında Komiser Yardımcısı rütbesinde Sinop’ta mesleğe başlamış, sırasıyla Malatya, Ankara, Bursa, Manisa, Balıkesir, İstanbul, Ankara illerinde görev yaptıktan sonra 2003 yılında İstihbarat Dairesi Başkanlığında Daire Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır. 2007 yılında Yüksek Değerlendirme Kurulu kararı ile 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek Emniyet Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ve 2008 yılından itibaren Polis Başmüfettişi olarak Teftiş Kurulu Başkanlığında görev yapmıştır. İl Emniyet Müdürü olarak 07/01/2014 tarihinde Samsun’a atanmış ve 10/01/2014 tarihinde itibaren buradaki görevini yürütmekteydi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 49, İlin, Emniyet, Müdürü, Değişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı