Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 13:35
 
4 ilçenin adliye sorununa Vekillerden destek istedi
Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez, bölge milletvekillerinden ilin bazı ilçelerinde eksikliği hissedilen Adliye birasıyla ilgili sorunların çözümü konusunda destek istedi.
Siyaset Haberi
 4 ilçenin adliye sorununa Vekillerden destek istedi

Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, 16 Temmuz 2019 tarihinde, ilde bağımsız adliye binası bulunmayan Erzin, Hassa, Samandağ ve Yayladağı ilçelerin Adliye Binaları için yürütülen çalışmanın olup olmadığını, Adalet Bakanlığına sorulduğu ve bu konularda bilgi talebinde bulunduklarını kaydetti.  

 

Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının 07 Ağustos 2019 tarihine kendilerine gönderdiği cevaba işaret eden Baro Başkanı Dönmez “Erzin ve Samandağ ilçelerinde adliye yapımının yatırım programında olduğunu, her iki ilçenin Adliye Binası projelerinin tamamlanmış olduğunu ancak bütçe kaynaklanın kısıtlı olması nedeniyle, yapım ihalesinin gerçekleştirilmediğini ifade etmiştir. Hassa ilçemizin Adliye Binası için de arsa temin çalışmasının devam ettiğini, Yayladağı ilçemiz içinse Adliye Binası yapımının yatırım programında olmadığı bilgisi verilmiştir” dedi.

 

Başkan Dönmez, Hatay Barosu Başkanlığı olarak söz konusu ilçelerdeki Adliye Binası sorununun çözümü için Bölge milletvekillerinden gerekli girişimlerde bulunmalarını, ilçelerin acil ihtiyacı olan Adliye Binası sorununun takipçisi olmalarını istedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , 4, ilçenin, adliye, sorununa, Vekillerden, destek, istedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı