Haber Detayı
22 Temmuz 2020 - Çarşamba 19:11
 
4. evre mide kanseri Oral: “Ölmek istemiyorum!”
İskenderun’da dördüncü evre mide kanseri olan Sabahattin Oral maddi imkânsızdık yüzünden kullanması gereken, bakanlığın karşılamadı ilaç için Cumhurbaşkanı ve Sağlık bakanlığından destek istiyor.
Sağlık Haberi
4. evre mide kanseri Oral: “Ölmek istemiyorum!”

Sağlıklı olduğu dönemlerde çalışarak evinin geçimini sağlayan ve mide kanserine yakalandıktan sonra hayatı altüst olan evli ve bir kız çocuğu babası 32 yaşındaki Sabahattin Oral, şuanda her gün ailesinin gözleri önünde yaşam mücadelesi veriyor.

Uzun süredir kemoterapi gören ve maddi imkansızlıklardan dolayı Sakarya Mahallesindeki annesinin evinde yaşamaya başlayan dördüncü evre mide kanseri Sabahattin Oral, hastalık vücudumun her tarafına yayıldığını söyledi.

BEN ÖLMEK İSTEMİYORUM

Adana Başkent hastanesinde gördüğü kemoterapinin artık kendisine fayda sağlamadığını belirten Oral “En son gittiğimde doktorum ‘kardiada malign adlı ilacı geçmemiz gerektiğini, onun için Sağlık Bakanlığına başvuru yapılacak, onay bekliyoruz’ dedi. Onay geldi yalnız Sağlık Bakanlığı bu ilacı karşılamıyor. BEN ÖLMEK İSTEMİYORUM. Bu ilacın devlet tarafından karşılanmasını istiyorum, bana yardımcı olursanız çok sevinirim” diye konuştu.

Şehir dışında yaşayan ablası Songül Kanat ise uzun süredir kardeşinin çektiği açıları ailece çektiklerini belirterek “Bu konuda devletimizden yardım istiyoruz. Kardeşim hasta olduktan sonra ailesiyle annemin evine geldi. Burada kiralarını zor ödüyorlar şunda alacağımız kemoterapi ilacını da devlet karşılamıyor. Buradan tüm devlet büyüklerimize sesleniyorum sağlık bakanlığı bu ilacı karşılasın ki kanser tedavisi gören hastalarda rahatlasın” dedi.

Bayram öncesinde acilen ‘kardiada malign’ ilacının alınarak tedaviye devam edilmesi gerektiğini sözlerine ekleyerek yaşama tutunmaya çalışan Sabahattin Oral, bu ilacı alacak ne gücü ne de maddi imkânının olmadığına dikkat çekti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 4., evre, mide, kanseri, Oral:, “Ölmek, istemiyorum!”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı