kehribar - logo yanı
Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 10:58
 
“324 günde 302 kadın erkek şiddetiyle katledildi!”
Cumhuriyet Halk Partisi Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel yeri gelip ülkesi için sırtında mermi taşıyan, kurtuluş savaşında, evladı, ülkesi ve vatanı, bayrağı için en önde yürüyen kadınlara yapılan şiddeti lanetlediğini söyledi.
Siyaset Haberi
“324 günde 302 kadın erkek şiddetiyle katledildi!”

CHP Belen İlçe teşkilatında partililere hitap eden Başkan Fevzi Yüksel, bu yıl sadece 2019’da 324 günde 302 kadının erkekler tarafından katledildiğini, öldürüldüğünü vurgulayarak “502 kadın da şiddet gördü, 149 kadınımız ateşli silahla, 74 kadınımız bıçakla, 25 kadınımız boğularak, 20 kadınımız dövülerek, 4 kadınımız yakılarak öldürüldü. Bir kadınımız da asitli suyla katledildi. Manzara içler acısı. Kadına şiddete en ağır ceza gelmeli. O kadına doğrultulan silah, kalkan el mutlaka yok edilmeli. Hiç kimsenin bir cinayeti işlemesi, bir kişiyi katletmesinin hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Allah’ın verdiği canı ancak Allah alır. Onun için kadınlarımızı dört elle kucaklayacağız, en önde saf vereceğiz, kadınlarımızı başımızın tacı yapacağız” diye konuştu.

KANSER GRİP SALGINI GİBİ HORTLADI!

CHP’li Fevzi Yüksel, Türkiye’de kurulu bulunan 15 termik santralin bölgesinde bir grip salgını gibi kanseri hortlattığını savunarak “Ülkemizde termik santraller var sayısı 15, kurulduğu yerde tabiatı, canlıyı, yeşili ve insanı yok ediyor. Bugün bakıyorsunuz Trakya’da, Kahramanmaraş’ta, termik santralin her olduğu yerde kanser hortlamış. Aynı bir grip salgını gibi kanser hastalığı Türkiye’de tavan yapmış durumda. Termik santraller zehir saçıyor!” dedi.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: “324, günde, 302, kadın, erkek, şiddetiyle, katledildi!”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı