Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 15:56
 
3 çocuklu kan kanseri annenin acı dramı!
Hatay’ın Arsuz İlçesinde yaşamını biri üniversitede okuyan üç çocuğuyla sürdüren kimsesiz kadın, maddi imkânsızlıklar yüzünden yarım bıraktığı kan kanseri tedavisi için yardım eli uzanmasını bekliyor.
Sağlık Haberi
3 çocuklu kan kanseri annenin acı dramı!

Karaağaç Mahallesinde ikamet eden üç çocuk annesi Cennet Cag, önce eşi tarafından terk edildiğini, arından ise Kan kanserine yakalandığını, çocuklarıyla birlikte yaşama tutunmak için çare ararken yakalandığı hastalık ise yaşamını daha büyük kâbusa çevirdiğini söyledi.

TEDAVİ İÇİN YARDIM İSTİYORUM!

Hiçbir geliri bulunmadığını, üç çocukla yaşam mücadelesi verdiğini belirten Cennet Cag, “İki yıl önce kan kanserine geçirdim, beyaz kanımda kan kanseri olduğum çıktı. Tedavisini yapmak istedim, yarıda bıraktım maddi imkansızlık yüzünden. Tedaviyi bıraktım için vücudumda morluklar çıktı. Tedavim yarım kaldı. Çocuklarım da bu duruma çok üzülüyor. Hem bunların bakımı okulu, üniversitede okuyan kızımın da ihtiyaçları var. Tedavi için yardım istiyorum. Çünkü çocuklarımın bu durumda psikolojileri bozuluyor. Derslerinden geri kalıyorlar. Evimde hiçbir şeyin olmadığı için burada yaşayamıyorum. Arkadaşımda, bir de abimin yanına sığınıyorum, kalıyorum” diye konuştu.

EKMEK ALMAYA DA PARAM YOK!

8 yıl önce eşinin kendisini terk ederek bir evlilik yaptığını ve çocukları kendisine bıraktığını belirten Cennet Cag “Hiçbir destek vermiyor, nerede olduğunu da bilemiyorum. Bu durumda çocuklarım da ben de çok zor durumdayız. Şu an benim evimde tüpüm yok, ondan dolayı bir şey yapamıyorum. İki gün önce bir abi geldi, hem oğlumun kıyafetini aldı, eve erzak bıraktı ama ona diyemedim evimde tüp, ekmek almaya da para yok diye! Şu an maddi olarak çok ihtiyacım var” dedi.

ÇOCUKLARIM İÇİN

ÖLMEK İSTEMİYORUM

Doktora gitmek istediğini, tekrar sağlıklı olarak hayata dönmek istediğini sözlerine ekleyen Cennet Cag “İyileşip çocuklarıma tabi ki ben çalışıp bakmak istiyorum. 15 gündür evimde tüpüm yok. Çocuklarım arkadaşımın evinde kalıyor. O yemek pişiriyor, ben istiyorum evimde yemek pişsin. Çocuğumu arkadaşım okula bırakıyor. Harçlık verecek para yok. Ekmeğim yok. Şu an gerçekten çok zor durumdayım, herkesten yardım bekliyoruz. Kış geliyor, ben kışı düşünüyorum. Sobamız var odunumuz yok. Nereye kadar böyle devam edecek bilmiyorum.  Tedavimi yapmak istiyorum yaşamak, çocuklarımın başında kalmak için. Bazı günler beni hastaneden çağırdılar yatmak için de gidemedim, çocuklarımın yanında olabilmek için, bilmiyorum ölmek istemiyorum” şeklinde konuştu.

 

        

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3, çocuklu, kan, kanseri, annenin, acı, dramı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı