Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 17:07
 
250 bin kriteri ilçenin büyümesi için önemli…
Ak parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven nüfusun 250 bine çıkması halinde çok avantajlar elde edileceğine işaret ederek İlçenin büyümesi, mega kent olabilmesi çok önemli bir kriter olduğunu söyledi.
Siyaset Haberi
250 bin kriteri ilçenin büyümesi için önemli…

Ak Parti İskenderun İlçe Teşkilatında basın açıklaması yapan Başkan Av. Abdülkerim Güven kent nüfusunun 250 binin üzerinde olmasının şehre getireceği ciddi katkıları paylaştı.

Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak bir süre önce ‘Güneyin incisi İskenderun için hedef 250 bin’ sloganıyla bir kampanya başlattıklarını belirterek “Uzun yıllardır İskenderun nüfusu 246-47-48 bin ama bir türlü 250 bin olamıyor. 250 bin nüfusa sahip bir ilçenin ne gibi avantajları sahip olacağını şöyle bir araştırdık ve çok ilginç, çok güzel, çok çekici bazı şeyler bulduk. Bunlar ilçemizin büyümesi için bir mega kent olabilmesi için çok önemli bir kriter olduğunu anladık” dedi.  

İlçe Başkanı Güven, Özellikle yerel yönetime aktarılacak paraların, bakanlıktan gelecek yatırımların, KOSGEB tarafından sağlanacak kredilerin, iller bankasından gelecek kredi, teşvik gibi bir ilçeyi daha güzel yarınlara taşımak için maddi imkanların çoğunluğunun bu kriterlerden geçtiğini vurguladı.  

İskenderun’un 250 bin nüfusa taşımak için ‘Bismillah’ diyerek yola çıktıklarını sözlerine ekleyen Güven “Bu konuda İskenderunlularımıza çok güveniyoruz. Bizim talebimiz çok basit. İskenderun’da yaşayan, ikamet eden, yerleşim belgeleri olmayan bir duyarlı İskenderunlu vatandaş olarak yerleşim yerlerinin İskenderun’a taşımasını canı gönülden istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 250, bin, kriteri, ilçenin, büyümesi, için, önemli…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı