ugur okullari
Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 18:01
 
“25 bin dönüm ekili soğan tarlada kalmasın!”
CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, coronavürüs tedbirleri kapsamında tarım işçisi sıkıntısı yüzünden 25 bin dönüm alana ekili soğanın tarlada bozulma riskiyle karşı karşıya olduklarını söyledi.
Siyaset Haberi
“25 bin dönüm ekili soğan tarlada kalmasın!”

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Amik ovasının bu bereketli topraklarında çiftçilerin yılın ilk mahsulü soğan ürününü yetiştirdiğine dikkat çekerek “Ovamızda 25.000 dönüm civarında ekili soğan arazisi mevcut. Her yıl bu mevsimde çevre illerden gelen mevsimlik tarım işçilerimiz hasada başlar idi. Bu yıl coronavirüs pandemi tedbirleri nedeniyle çevre illerden gelen işçilerimiz Hatay ilimize gelemedi.

Devletimizin yetkili kurumlarıyla meseleyi görüştük ve sorunları ilettik. Fakat 10 gün içerisinde soğan hasadı başlamaz ise tarladaki soğan maalesef bozulacak heder olacak” diye konuştu.

CHP’li Toktemir, hem coronavirüs tedbirlerine riayet edeceklerini, hem de mevsimlik tarım işçilerinin sağlığına dikkat edeceklerini vurgulayarak “En kısa sürede çiftçilerimize bu desteğin sağlanmasını takip edeceğiz. Çiftçilerimizin ürettiği katma değere önem verelim ve her zaman çiftçilerimize destek olalım” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “25, bin, dönüm, ekili, soğan, tarlada, kalmasın!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı