kehribar - logo yanı
Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 11:59
 
2021 yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım Programına Alındı
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’ın Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerine Kültür Turizm Bakanlığı tarafından kültür merkezi yapılacağını belirtti.
Siyaset Haberi
2021 yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım Programına Alındı

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman,  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı yaptığı dönemde Hatay için 2 adet kültür merkezi yapımı için girişimde bulunduğunu ancak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ve Türkiye’de uygulanan tasarruf tedbirleri sebebiyle yaklaşık 2 yıl ertelenen projenin artık hayata geçirileceğinin açıkladı. 

Hatay Milletvekili Yayman, Reyhanlı ve Kırıkhan ilçelerinde 2 adet kültür merkezi yapımının 2021 yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırım programına alındığı söyledi.

Yayman, iki ilçede de yapılacak kültür merkezlerinin bünyesinde kütüphane, konferans salonu, sergi alanı ve tiyatro salonları gibi sosyal aktivitelerin yapılacağı alanların bulunacağını aktardı.. Buraların 7/24 açık, yaşayan mekanlar olacağını belirtti..

Bakanlığın önceki projede değişikliğe gittiğini ve yeni kültür merkezlerinin 5 bin metrekare büyüklüğünde olacağını ifade eden Yayman, her iki proje için çalışmaların en kısa sürede hayata geçeceğini belirtti..

Büyüyen ve gelişen şehirlerde en önemli ihtiyaçlardan birinin kültür merkezi olduğunu belirten Yayman, bu dev eserler için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ederiz dedi. 

Her iki kültür merkezinin kente ve vatandaşlarına hayırlı olmasını dileyen Yayman, “2020 yılı ortalarında bilindiği üzere Antakya’da bulunan eski Arkeoloji Müzesi’ni Kent Müzesi’ne dönüştürdük. Hatay’da birçok kültürel faaliyet yürütecek olan tesisleri hizmete sunduk. İnşallah bu yıl da 2 ilçemize kültür merkezlerimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için gayretle çalışacağız. Memleketimiz her şeyin en iyisine layıktır. Asırlardır farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan kentimiz kültür ve turizm alanlarında da her türlü hizmeti sonuna kadar hak ediyor. Her zaman dediğimiz gibi yaparsa AK Parti yapar diyoruz,” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2021, yılı, Kültür, ve, Turizm, Bakanlığı, Yatırım, Programına, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı