ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
28 Aralık 2020 - Pazartesi 13:48
 
2020 Yılını Değerlendirdi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında Korona virüs (Covid-19) tedbirleri dikkate alınarak video konferans yöntemiyle 2020 yılının son meclis toplantısı gerçekleştirildi.
Ekonomi Haberi
2020 Yılını Değerlendirdi

İTSO Meclis Başkanı Okan Belli Başkanlığında yeterli çoğunluğun sağlandığı Aralık ayı Meclis toplantısı yapıldı.

2020 faaliyet raporu hakkında meclis üyelerini bilgilendiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, “Koronavirüs salgını, sosyal ve ekonomik hayatımızı tamamen değiştirdi.”dedi.

Yılmaz, bölge ve ülke ekonomisi hakkında genel değerlendirmede bulunarak; “2020 yılı öngördüğümüz ve planladığımız gibi bir yıl olmadı. Koronavirüs salgını, sosyal ve ekonomik hayatımızı tamamen değiştirdi. Bizler de herkes gibi, hedeflediğimiz ve planladığımız bazı organizasyonları maalesef hayata geçiremedik. İTSO olarak toplantılarımızın büyük bir bölümünü video konferans yöntemiyle gerçekleştirdik.  Üyelerimize yönelik  nefes kredisi ve buna bağlı olarak TOBB, Ziraat Bankası ve İTSO İşbirliğinde geçtiğimiz günlerde   “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi imzalandı ve bu protokol ile ilgili sizleri bilgilendireceğiz. Üyelerimizin bu kredilerle nefes alacaklarını temenni ediyoruz.

Oda olarak 2020 yılında yine önemli projelerimiz, protokollerimi  ve yardımlarımız oldu. 2021 yılında da bu projeleri hayata geçirmek için Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Meclis üyelerimiz ile birlikte el birliği ile hareket ederek hayata geçirmeyi hedefliyoruz. İskenderun ekonomisine değer katan her türlü projelerin yanında olacağız. Koronavirüs gölgesinde geçen 2020 yılının son günlerini yaşıyoruz. Bir yılı daha geride bıraktığımız şu günlerde, bu zamana kadar şahsıma, Meclis Başkanımıza ve Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımıza göstermiş olduğunuz güvenden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Odamıza sağlamış olduğunuz katkılar için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.

2021 yılının tüm insanlığa, ülkemize ve bölgemize sağlık, huzur ve başarılar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

İTSO Muhasip Üye Gassan Kuran’da Aralık ayı Meclis toplantısında, 2020-2021 yılı tahmini bütçe, gelir giderler ve mizan ile ilgili meclis üyelerini sine vizyon destekli olarak bilgilendirdi.

Aralık ayı Meclis toplantısına, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz,  İTSO  Meclis Başkanı Okan Belli, İTSO Başkan Yardımcıları Muhsin Yeter, Mahir Taner, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez katılıdı.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Kalkınma Vakfı Aralık ayı Meclis ve Kurucular kurulu toplantısı da aynı gün gerçekleşti.

İTSO Vakıf Başkanı Doğan Erten,  2020 yılı faaliyetleri hakkında bilgiler verirken, Vakfın Muhasip üyesi Yüksel Cirdi, gelir ve  giderler hakkında meclis üyelerine bilgilendirdi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Kalkınma Vakfı Aralık ayı meclis toplantısında gündemdeki maddelerin yanı sıra 2021  Bütçesi de oy birliğiyle kabul edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2020, Yılını, Değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı