Haber Detayı
22 Ocak 2021 - Cuma 15:01
 
2020-2021 Eğitim Öğretim tatile Girdi
Eğitim Sen İskenderun Şubesi sona eren 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk yarısını değerlendirdi. Uzaktan eğitim ile ilgili sorunların çözümü için gerekli adımların atılmadığı vurgulandı
Eğitim Haberi
2020-2021 Eğitim Öğretim tatile Girdi

 Eğitimsen İskenderun Şubesi eğitim öğretim ile ilgili hazırladığı raporda yaşanan sıkıntılara değindi.

Eğitim-Sen, Dünyada ve Türkiye de pandemi ile birlikte eğitim öğretimde yaşanan sıkıntılar ve uygulanan çalışmaları mercek altına aldı.

Eğitim Öğretim ile ilgili on sayfalık hazırlanan raporda şunlara yer verildi:

 “2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk yarısında uzaktan eğitim ile ilgili sorunların çözümü için gerekli adımların atılmadığı, eğitime erişimde yaşanan sorunlar başta olmak üzere eğitimde dayatmacı politikaların sürmesi nedeniyle öğrencilerin ve öğretmenlerin mutsuz olduğu, öğretmenlerin esnek, güvencesiz ve angarya çalışmaya zorlandığı bir bir dönem olmuştur

Kamusal eğitim, siyasal iktidarın ve bir bütün olarak devletin ekonomik ve demokratik talepleri karşılaması için zorlandığı, eğitim hizmetinin herkes için eşit, parasız, nitelikli ve ulaşılabilir olmasını ifade eden bir kavramdır. Bir ülkede herkesin eşit koşullarda yararlanabileceği bir eğitim hakkından bahsedebilmek için eğitimin fiziksel ve ekonomik yönden de erişilebilir olması gerekir. Eğitime erişim hakkını düzenleyen her türlü ulusal/uluslararası yasa/sözleşme, devletlere bu hakkın ayrım yapılmaksızın sağlanması yükümlülüğünü getirmektedir.

Eğitim Sen olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonrada öğrencilerimizin ve eğitim emekçilerinin hakları noktasında mücadelemizin süreceğini belirtiyor Tüm öğrencilerimize ve eğitim emekçilerine sağlıklı günler, iyi tatiller diliyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2020-2021, Eğitim, Öğretim, tatile, Girdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı