Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 13:55
 
2019/4 Tertip Bahriyeliler yemin etti…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığında 2019/4 tertip silahaltına alınan ve deniz erleri temel askerlik eğitimini tamamlayan bahriyeliler yemin etti.
Yaşam Haberi
2019/4 Tertip Bahriyeliler yemin etti…

İskenderun Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığında düzenlenen yemin törenine Kaymakam İskender Yönden, Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yemin edecek erlerin aileleri ve yakınları ile protokolün diğer üyeleri katıldı.

2019/4 tertip silahaltına alınarak Deniz Er eğitim Alayında temel askerlik eğitimlerini tamamlayan bahriyeliler silaha ve bayrağa el basarak törenle yemin ederek usta asker oldular. Resmigeçit töreninin ardından yemin eden bahriyeliler yurdun dört bir yanından gelen aileleriyle kucaklaştılar.   

Yemin töreni sonrasında askerler vatani görevini ifa eden Mehmetçikleri tebrik eden İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, ”İskenderun Deniz Er Eğitim Alayında 2019/4 Tertipli Erlerin yemin törenine katıldık. Vatanımızın yılmaz bekçileri ve ordumuzun kahraman neferleri düzenlenen törende yemin ettiler. Güzel vatanımızın birçok bölgesinde omuz omuza görev yapacak olan evlatlarımıza hayırlı tezkereler diliyorum" dedi.

Askerler ve aileleri ile hatıra fotoğrafı çeken Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, erler ve ailelerini tebrik ederek, hayırlı tezkereler diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2019/4, Tertip, Bahriyeliler, yemin, etti…,
Yorumlar
Haber Yazılımı