SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 12:57
 
1923 Kitapla ile…
Sarı Zeybekler Derneği Genel Merkezi ve BAYŞAD (Bağımsız Yazarlar ve Şairler Derneği) Hatay İl Başkanlığı Hatay iline bağlı Arsuz Derekuyu Köy Okuluna 1923 kitap ile “Cumhuriyet Kütüphanesi” kurdular.
Eğitim Haberi
1923 Kitapla ile…

Kısıtlı imkanlarla kendi çevrelerinin gücünü kullanarak var güçleri ile çalışan Sarı Zeybekler Derneği Genel Merkezi ve BAYŞAD Hatay İl Başkanlığı el ele vererek Hatay’ın en uzak köşesinde eğitim almak isteyen çocuklara uzandılar.

Daha önce birçok okula kütüphane kuran ve uzak köy çocuklarını kitap kokusu ile buluşturarak o çocuklara "siz bizim için önemlisiniz" mesajını veren iki dernek Hatay’da seçtikleri her okulun öncelikle Atatürk büstünü yenileyerek işe başlayan ekip öğrencileri okumaya teşvik etmeyi şiar edinmiş birer Cumhuriyet sevdalıları.

Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt, Derekuyu Köy Okulunda kurulan kütüphane hakkında şunları söyledi :

“Biz Atatürk sevdalısı insanlarız ve gücümüzü Ata'ya olan sevgimizden alıyoruz. Biz Cumhuriyet aşkımızdan aldığımız güçle kısıtlı imkanlarla da olsa manalı işlere imza atmayı bir düstur saydık.

BAYŞAD Derneği ile uyuşan kan grubu hazzını sonuna kadar yaşayıp birlikte yürümenin onurunu yaşıyoruz. Gittiğimiz her yerde tek ricamız kurduğumuz kütüphaneler sonsuza kadar ‘Cumhuriyet Kütüphanesi’ olarak yaşasın şartıdır.

Kurduğumuz her kütüphanede çocuklarımızın kitaplarla beslendiği ve en üst düzeyde faydalandıkları bir iklim yaratılmasını arzu ediyoruz. Bu yol arkadaşlığı ile çok daha büyük projelere imza atacağımızdan emin bir ruh hali ile bu ülkenin umudu çalınmış bütün çocukların önünde saygı ile eğiliyor, varlığımızı onların varlığına armağan ediyoruz.

BAYŞAD  Hatay il başkanı Musa Göçer, “O güzel insanlar, o güzel atlara binip gitmediler. Aksine hala aşk atını bu topraklarda sürüp güneşe yolculuk ediyorlar. Karanlıkların aydınlığa çıktığı bir vatan hayali ile yanıp tutuştuklarını ve bir köşede unutulmuş köy çocuklarına esasen onların bu toprakların öz ve öz evlatları olduklarını gerçeğini anımsatıp onlar için ve onların bu topraklar için teşkil ettikleri ehemmiyeti zihinlerine kazımak için mücadele ediyoruz. " dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1923, Kitapla, ile…,
Yorumlar
Haber Yazılımı