ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
01 Eylül 2020 - Salı 18:05
 
14 yaşında ilk kitabını okurla buluşturdu…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki 9. Sınıf öğrencisi Selen Yurttaş kendi hayatından kesitler ile kurgulardan oluşan ‘Kalbi olmayan temiz sayfalar’ adlı ilk kitabını kitapseverlerle buluşturdu.
Kültür Haberi
 14 yaşında ilk kitabını okurla buluşturdu…

Bu yıl 9. Sınıf öğrencisi olan Selen Yurttaş, iki yıl önce yazmaya başladığı kitabını tamamlayarak 14 yaşında ilk kitabını okurla buluşturmanın heyecanını yaşadı.

Edebiyata merakının 12 yaşında güzel sözler yazma ile başladığını belirten Selen Yurttaş eskizleri iki yıldır süren ancak üç buçuk ayda kitabını bitirdiğini ifade ederek “Kitabımı bastırmak için üç yayın evi ile görüştüm, bir tanesiyle anlaştım ve kitabımı bastırdım. Kitabım benim dünyamdaki bazı yaşanmışlıklar, yaptığım kurgularla ortaya çıktı. Kitabın içeriğini kapatarak anlattığım için çok merak edildi ve çokça sorular aldım. Ayrıca kitabın devamını ikinci bölümünü istediler. Yalnız ben ikinci kitabımın şiir kitabı olacağını belirttim insanlara ki öyle olacak. Kitabın devamı, ikinci bölümü gelmeyecek” dedi.

Herkese kitap okumayı öneren genç yazar Selen Yurttaş “İnsan okuyunca ya da yazınca tüm her şeyi unutuyor gibi bir şey hissediyor. Çektiğiniz acıları yazarak ya da okuyarak geçirebilirsiniz diye düşünüyorum. Bence edebiyata katılan insanlar bilirim ki kapanmışlardır dünyaya bu yüzden kendilerini kitaplara verirler. Derdine derman bulamayan insanlar yazmalı, ben bu durumdan kitabımın adını ‘kalbi olmayan temiz sayfalar’ adını koydum” diye konuştu.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , 14, yaşında, ilk, kitabını, okurla, buluşturdu…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı