Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 12:22
 
119. yılını dolduran Lisede eğitim gururu…
Türkiye’nin 38. Sıradaki tarihi okul olma özelliğine sahip bugün 119 yaşını dolduran İskenderun Anadolu Lisesi düzenlenen törenle yeni eğitim ve öğretim yılına başladı.
Eğitim Haberi
119. yılını dolduran Lisede eğitim gururu…

Yaz tatilinin ardından yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen, 2019-2020 yeni eğitim- öğretim yılının başlamasıyla eğitim kurumlarında buluştu. İskenderun’da da 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilk ders zili sabah saatlerinde çaldı.

Türkiye’nin 38. Sıradaki tarihi okul olma özelliğini bulunduran ve 119. Yaşını dolduran İskenderun Anadolu lisesinde sabah öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla yeni eğitim yılı başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. İstiklal marşının okunmasıyla birlikte başlayan törende Okul Müdürü Yaşar Düzen, okulun ilk gününde öğrencilerle tanışma ve kucaklaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Okul Müdürü Düzen İskenderun Lisesinde okuyan tüm öğrencilerin çok şanslı ve özel olduğunu belirterek “Burası tarihi bir lise, 119. Yaşına giren bir okulun içerisindeyiz. Bugün itibariyle İskenderun Lisesi eski günlerine kavuşmak için yoğun bir çaba harcayacak ve öğrencilerimizle birlikte bu başarıyı yakalayacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 119., yılını, dolduran, Lisede, eğitim, gururu…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı