ugur okullari - destop
Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 16:38
 
Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı 3.Bölge Zabıta birimi, “Yıl Sonu Değerlendirme” toplantısını gerçekleştirdi.
Yaşam Haberi

     Büyükşehir Belediyesi İskenderun ek hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve bölge sorumlusu Taygun Cantürk, Zabıta Daire Başkanı Ahmet Kilisli, İdari ve Mali İşler Şube müdürü Necati Bağdadioğlu,1.Bölge Zabıta şube müdürü Alper Kılıçoğlu,2. Bölge Zabıta Şube müdürü Fatih Arslan, 3.Bölge Zabıta şube müdürü Mehmet Kaplan, Dörtyol koordinatörü Tansel Demirelile bölgede görev yapan amir, komiser ve personeller katıldı.

     Toplantıya ev sahipliği yapan 3.Bölge Zabıta müdürü Mehmet Kaplan, insani değer ve vasıfları koruyarak hizmet ürettiklerini ve üretmeye devam edeceklerini belirterek,” Belediyemiz bünyesindeki her birim ve ünite ile uyumlu çalışıyoruz Zabıta birimi belediyenin Aynasıdır” dedi.

     3.Bölge  görev ve sorumluluk alanında bulunan 6 ilçede özveriyle hizmet üreten, fedakâr ve vefakâr personele çalışmalarından ötürü teşekkür eden Mehmet Kaplan,2019 yılı içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında istatistiki bilgiler vererek, halkımıza en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini ifade etti.

ZABITA SADECE CEZA YAZAN BİR BİRİM DEĞİLDİR

      Hatay Büyükşehir Zabıta Daire Başkanı Ahmet Kilisli “Zabıtayı tanımlamak gerekirse; sadece ceza yazan bir birim olarak değil, insana sevgiyle yaklaşan, kanunlar ve mevzuat çerçevesinde çalışan bir birim olarak değerlendiriyorum” dedi.

     Belediye kurumunun her ne kadar siyasi bir kimlik taşısa bile halka hizmet noktasında ayırım gözetmeden hizmet vermenin önemine vurgu yapan Ahmet Kilisli şunları söyledi.

“ Göreve başladığımız günden itibaren büyük şevk ve azimle hep birlikte çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Yol aldıkça hizmetlerimiz oturmaktadır. Belediyemizin her biriminde bizler varız. Kanunsuz yapılan her İş’te bedel ödeneceğini unutmamak lazım. Zaten kanunlar kural tanımaz ve kötü niyetli kişiler içindir. İyi insanlara kanunlara saygılı insanlara bakış açımız farklıdır. Her şeye rağmen öfke kontrolü ana felsefemiz olmalıdır. Hizmet üretirken vatandaşlarımıza karşı insani ilişkiler çerçevesinde yaklaşıp kucaklayıcı olup birbirimizi anlamak zorundayız. Hepiniz benim için değerlisiniz.”

     Büyükşehir belediyesi genel sekreter yardımcısı ve bölge sorumlusu Taygun Cantürk, Zabıtanın en çalışkan ve verimli birim olduğunun atını çizerek “ Bizler bir ekibiz. Ekip ruhunu oluşturduk ve hizmetlerimizi gece gündüz demeden sürdürüyoruz Hepinizle gurur duyuyorum” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı