İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, LGS (Liselere Geçiş Sınavı) sonuçlarıyla ilgili olarak İskenderun'da ve Hatay genelinde elde edilen başarıları değerlendirdi. Haytaz, yurt genelinde 500 tam puan alan 352 öğrenciden, onunun Hatay’da, birinin de İskenderun'dan olduğunu belirterek, bu öğrencinin Türkiye birincisi olduğunu vurguladı.

Deprem bölgesi olmalarına rağmen, İskenderun ve Hatay'da büyük bir başarı elde edildiğini ve geçmiş yıllara kıyasla daha ileri bir noktada olduklarını ifade eden Ali Haytaz "İskenderun'dan bir öğrencimiz olan Arda Köker, LGS'de Türkiye genelinde 352 öğrenci gibi başarılı oldu. Bu başarı, İskenderun'un ve Hatay'ın genel başarısının bir yansımasıdır” dedi.

Deprem bölgesinde ve okulların çoğunun hasar görmesine rağmen onarıldığını ve eğitim-öğretime devam edildiğini aktaran Haytaz “Özellikle Mehmet Akif Ortaokulu'nda yapılan onarımlarla birlikte öğrencilerimiz eğitimlerine sorunsuz bir şekilde devam ettiler. Hem İskenderun hem de Hatay açısından eğitim-öğretimdeki başarının devam ediyor olması sevindiricidir. Hatay valiliği, il milli eğitim müdürlüğü tarafından, ben İskenderun’da Arda Köker öğrencimize başarılar diliyorum. Yeni hayatında aynı zamanda ailesine okulumuza ve onu yetiştirin bitin öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kente Türkiye birinciliğini taşıma başarısı gösteren Arda Köker’e ödülünü takdim eden Ali Haytaz ayrıca, İskenderun'dan ve Hatay genelinden LGS'de ilk binde yer alan öğrencilere hem YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) hem de LGS'de ödüllendirileceğini belirtti ve başarı elde eden öğrencilere teşekkür etti.

Ddfe5C74 7Aad 4957 97Fa 983580Ebab5A7F4917F2 80D4 42C9 B12F 23C2Be57C891A44Fa079 Dc28 4F0D 93Ac 7E63299E3734

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş basınla buluştu Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş basınla buluştu

Editör: Halit Sapmaz