Adıyaman Jandarması, hapis kararı bulunan terör örgütü mensubunu yakaladı Adıyaman Jandarması, hapis kararı bulunan terör örgütü mensubunu yakaladı21 yıl önce yazılarak postaya verilen ve PTT Genel Müdürlüğü tarafından 21 yıl korunan mektup sahibine ulaştırılmak üzere PTT Genel Müdürlüğü tarafından dağıtımına çıkartılarak posta görevlisi tarafından sahibine teslim edildi.
2002 yılında PTT Genel Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetin 100. Yılını kutlamak ve sevdiklerine Cumhuriyet hakkında duygularını ve dileklerini aktarmak başlatılan bir kayma kapsamında Dörtyol ilçesinde emekli Ziraat Yüksek Mühendisi Ünsal Ateşoğlu’da, oğlu Oğan ve kızı Anıl’a Cumhuriyetin 100. Yılında ulaştırılmak üzere bir mektup yazdı.
21 yıl önce Dörtyol PTT merkezine giden Ünsal Ateşoğlu yazdığı mektubu Cumhuriyetin 100. Yılı için özel olarak tasarlanan zarf içerisine koyarak 2023 yılında oğlu Oğan Ateşoğlu’na ulaştırılmak üzere postaya verdi.
PTT görevlisi tarafından teslim alınan bu anlamlı mektup 21 yıl Ankara’da PTT Genel Müdürlüğü depolarında oluşturulan alanda korunan ve yazılan kişiye ulaştırılmak üzere Dörtyol’a gönderildi.
Dörtyol PTT Müdürlüğüne giderek 21 yıl önce Cumhuriyetin 100 yılında kızı ve oğluna mektup gönderdiğini ve mektubun yazdığı kişiye teslim edilip edilmediğini soran emekli Ziraat Yüksek Mühendisi Ünsal Ateşoğlu’na yazdığı mektubun ‘Ankara’dan Dörtyol’a yazılan kişiye ulaştırılmak üzere gönderildiği’ cevabını aldı.
Oğlu ve kızından Cumhuriyet’e, Atatürk’e, İlke ve İnkilaplarına sahip çıkmaları ve yaşatmaları için duygu ve düşüncelerine yer verdiğini içerdiğini ifade ettiği belirten Ünsal Ateşoğlu kendi eliyle yazdığı mektubu tekrardan PTT şubesinden kızı ve oğlu tarafından açılarak okunmak üzere teslim aldı.