Savcılar ve Hakimlere Hüzünlü Veda

 

İskenderun Adliyesi'nde görev süreleri tamamlanarak tayinleri çıkan hâkim ve savcılar için düzenlenen veda yemeğinde konukların ayrılık hüznüyle duygulu anlar yaşadıkları gözlendi.

Casmin Otel’de gerçekleştirilen yemeğe İskenderun Adliyesi'nde görevli hukukçular yoğun ilgi gösterdi. Görevin kaçınılmaz olduğunu vurguladığı konuşmasında, İskenderun’a emek veren ve görev süreleri boyunca çalışan mesai arkadaşlarıyla birlik ve beraberlik içerisinde çalıştıklarını ifade eden Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, onları ileride birer Yargıtay üyesi olarak görmeyi arzuladıklarını dile getirerek bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar diledi.

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Kırklareli’ne tayini çıkan Ağır Ceza Reisi Başkanı Hayri Üzel’e, teşekkür belgesi ve onur plaketi takdim etti. Üzel, İskenderun’da görev yapmaktan son derece mutlu olduğunu ancak görev süresinin dolup ayrılması nedeniyle de bir o kadar duygulu olduğunu söyledi.

İskenderun Cumhuriyet Savcısı iken, Sarıyer Cumhuriyet Savcılığına atanan Aslı Betül Cevizoğlu ile 2. Asliye Hukuk Hakimi iken Konya Hakimliğine atanan Mehmet Karagöz’e ise, Hakim Mehmet Durgun ve Hakim Esmehan Yılmaz onur plaketini verdi.

Asliye Hakimliği’nden Adana Hakimliği'ne atanan Kamil Uçgun’a plaketini Kemal Varan ve Cumhuriyet Savcısı Ali Rıza San, 2. Asliye Hukuk Hakimi iken tayini Adalar Hakimliği’ne atanan Gülen Aslan’a plaketini Cumhuriyet Savcısı Mustafa Tarsuslu, İskenderun Aile Hakimi iken İstanbul Kadıkay Hakimliği’ne atanan Hülya Erim Dalaslan’a plaketini Hakim Mesut Bilen ve Savcı Aşiyan Alkan, 3. Asliye Hukuk Hakimi iken, Giresun Hakimliği’ne atanan Hakim Uğur Kalkan’a plaketini Cumhuriyet Savcısı Nilay Şan, Dörtyol Cumhuriyet Savcısı iken, Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı'na atanan Medeni Efe’ye plaketini Dörntyol Cumhuriyet Savcısı Savaş Düzgün ve Hakim Ender Köse verdi.

Plaket törenin ardından veda yemeğine katılan davetliler canlı müzik eşliğinde bol bol eğlenirken, son kez bir araya gelmenin de burukluğunu yaşadılar.


.. ::

www.iskenderun.org Hizmetidir.