hasankorkmaz68 @ mynet.com

hasankorkmaz68@mynet.com

Sorgulanacak ve tartışılacak o kadar çok şey var ki aslında bu şehrin sporunda; ama şimdi bunların hiçbirinin zamanının olmadığı kanısındayım. Şu an yapılması gereken tek şey, öncelikle bu başarıda emeği geçen insanların alkışlanması ve tebrik edilmesidir.

 

Açıkçası uzun bir zamandan beri işlerimin yoğunluğu dolayısıyla çok yakından takip etmediğim için, İskenderun’da spor olaylarına biraz uzaktım. Tabii ki sosyal medyadan öğrendiklerimizle az da olsa bilgi sahibi oluyoruz; ama sadece o kadar. Profesyonel lige veda ettiğimizden beri maalesef uzak kaldık. Şimdi, yeni bir nefes ve çokça yinelenen yeni  bir başlangıçla, yine yeni bir startın tohumları atılmış oldu. Dilerim bu sefer daha önce yapılan saçma sapan hatalar tekrarlanmaz ve Bal Liginde de hedefe ulaşılarak, tekrar profesyonel liglerde boy gösterilir.

 

Kategorisi ve düzeyi ne olursa olsun, bütün şampiyonluklar zorludur. Hiçbiri kolay kazanılmaz. Bu şampiyonluk da öyle kolay gelmedi. Bir defa rakibinizin final grubunda 2 puan önünüzde başlamış olması bile aleyhinize bir durumken, bundan sıyrılıp başarıyı yakalamak oldukça önemli. Nihayetinde koca bir sezonda sadece tek yenilgi alarak başarıyı ve şampiyonluğu yakalayan bir takım var. Ve bu takım, İskenderun halkının takımı. Daha önce yapılan hatalara artık düşülmesin. Bu şehir bu kirli hiziplerden ve iğrenç ayak oyunlarından çok çekti. Artık buna kimse izin vermesin. Bu şehir, özlediği futbola tekrar kavuşsun ve önümüzdeki sezonda tekrar şampiyon olarak, profesyonel liglerdeki yerini alsın.

 

Ben, takımın ekonomik şartlarının nasıl olduğunu pek bilemiyorum. Lakin bu mutluluğu bu şehre yaşatan teknik kadro, masör, malzemeci ve futbolcu kardeşlerimizin ödüllendirilmesi gerektiğinin de altını çizmeliyim. Umarım bu konuda İskenderun’un ekonomisine yön verenler, ellerini sıcak ceplerine atarlar.

 

Futbolda dün, bugün yoktur. Onun için  yarının hazırlıklarına en kısa zamanda başlanmalı ve Bal Liginde de başarıyı yakalayacak kadroyu kısa sürede oluşturmak  gerekmektedir. Zaten şu anda takımı idare eden insanlarda da bu bilgi ve birikim fazlasıyla mevcut. Öyle sanıyorum gelecek sezonun başarısını sağlayacak ortam oluşturulursa, takımı tekrar şampiyon yapmamaları için hiçbir neden olmaz.

 

Yazımı sonlandırırken; öncelikle bu başarıda emeği geçen İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i, İskenderun Belediyesi sportif direktörü Levent Erköse’yi, Kulüp Başkanı Levent Duman’ı, Kulüp yöneticilerini, ömrünü İskenderun futboluna adamış olan teknik direktör Mehmet Kurt hocayı ve yardımcı hocalarını, masörünü, malzemecisini  ve nihayetinde bütün futbolcu kardeşlerimi tebrik ediyor, İskenderun’a yaşattıkları bu heyecan ve şampiyonluktan dolayı  onlara teşekkür ediyorum.