kocagazi @ gmail.com

Gelişmiş ülkeler, küresel enerji ve ticaret merkezleri üzerindeki hâkimiyetlerini korumak ve devam ettirmek adına dünyanın her yerinde akla hayale gelmeyen türlü oyun ve kumpasları sergilemekten çekinmiyorlar.

Sömürü düzeninin bozulmaması için, ihtilaller yapmak, iç savaş çıkarmak, terör örgütleri vasıtasıyla hükümetleri zorda bırakmak, insanları yıldırmak konusunda hiçbir değer tanımadan, acımasızca saldırıyorlar. Ülkeler yıkılıyor, insanlar kan ve gözyaşı içinde çile çekiyorlar. Her şey maddi menfaatlerine bir zarar gelmemesi için, sözde insan hakları, sözde demokrasi, sözde güvenlik tedbirleri, sözde terörle mücadele hakkı sadece kendileri için var diğer ülkeler için yok. Suriye’de kendi sivil halkını bombalayan rejime öğüt verir gibi ; “ Yapmasan iyi olur” yaklaşımları gösterilirken, meşruu müdafaa ve teröre karşı hukuki mücadele eden Türk Ordusu’na sivillere dokunmadığı halde maşa olarak kullandıkları örgütü korumak için; “Sivillere dokunma, Zeytindalı Operasyonunu bitir, kendi sınırlarına çekil, dışarıya bakma, dış operasyon yapma” gibi nasihatlerde bulunuyorlar. Peki, siz terörü durdurmak bahanesiyle Afganistan’a, Irak’a, Ortadoğu’ya Afrika’ya her yere acımasızca saldırıp kan ve gözyaşı üretirken tüm bu gayri insani icraatları niye yapıyorsunuz?

Doğu Türkistan’da Çin, Uygur Türklerini yok ederken niye sesiniz çıkmıyor. Ermenistan Hocalı Katliamını yaptığını resmi ağızdan beyan ettiği halde bazı meclislerde niye Ermenistan kınanmıyor.

Terör örgütünün lideri Avrupa’da yakalandığı halde niye serbest bırakılıyor. Türkiye ‘de iş adamını öldüren terörist Fehriye Belçika’da kuş gibi nasıl uçuruluyor? Arakanda Budistler Müslümanlara değil Hıristiyanlara aynı zulmü yapsalardı tepkiniz yine aynı mı olacaktı?

Zamanında Rum yönetiminin yaptığı baskı ve katliamlara dur demek için Kıbrıs adasına Türk Ordusu çıktı ve Rumları darmadağın etti. Türkiye yıllarca ambargo altında kaldı. Bu ambargoyu uygulayanlar ve bu durumu tasvip edenlerin yanısıra herhangi bir devlet yokki Rumlar burada kan döktü onları niye kınamıyoruz diyemedi. Kıbrıs Türk kesimini hala tanımayanlar üstüne üstlük Türkiye Avrupa Birliği kapsında 40 yıldır bekletilirken, Kıbrıs Rum Kesimi’ni Avrupa Birliği dönem başkanı yapıyorlar. Sizin küresel hak, hukuk ve adalet anlayışınıza yazıklar olsun diyorum.

Demek oluyor ki zulme uğrayan Türk ve Müslüman ise hiç önemi yok, görmezden gelebiliriz. Ancak kendi menfaatlerine, halklarına veya herhangi bir vatandaşına en küçük bir sıkıntı verilse hep birlikte ayağa kalkıp ortalığı velveleye verebiliriz. Bu mantık ve adaletsizlik uygulamasıyla dünya hiçbir şekilde rahata eremez. Mazluma cehennem yapılan bu kainat zalime de bir gün mutlaka cehennem olacaktır.

Emperyalistler ne kadar güçlü ekonomilere ve ordulara sahip olurlarsa olsunlar bu sistem devam edemez. Gerçek adaletin gerçek demokrasinin yerleşip uygulanabilmesi ancak insan hakları beyannamesindeki eşitlik ilkesinin tam manasıyla uygulanmasına bağlıdır. Senin teröristin, benim teröristim diye bir şey yoktur. Terörist teröristtir. Hepsine aynı tedbir ve engelleme yapılmalıdır. Ülkelerin yer altı zenginliklerinden o ülkenin halkı da payını almalıdır. Uygulanan tüm siyasi programlarda her tarafın hak ve hukuku gözetilmelidir.

Türk Ordusu I. Dünya Harbi’nde Afrin’de İngiliz ordusu ve onun işbirlikçisi bazı Arap aşiretleriyle savaşmıştı. Eğer o günkü savaşta yenilseydik Toroslara kadar tüm hakimiyet İngilizlerin eline geçecekti. Tarih tekerrürden ibarettir. Amerika’nın kuklaları yine aynı niyetle Afrin’de Münbiç’te organize olup Akdenize inip, Hatay’ı Amanosları ele geçirmeye niyetlendiler. Kahraman Ordumuz destan yazıyor. Millet ordusunun maddi ve manevi yanında. Görünen düşmanın arkasında tüm emperyalist güçler senaryo üstüne senaryo yapıyorlar. Dikkatlerinden kaçan önemli bir nokta var. Türk Devleti basit bir aşiret devleti değildir. Türk Milleti pısırık bir millet değildir. Türk Ordusu ise geri vitesi olmayan dünyanın en eski en köklü bir kahraman topluluğudur. Bu yüzden yenilginin acısını tadacaklar.

Afrin’de göğüs göğse çatışmanın en şiddetli anında düşmanın Türk sınırından içeriye sızma girişimini önlemeye çalışan Tim komutanının bölgeyi vurun gerekirse bizler de şahadet şerbetini içeriz ama onları engellemiş oluruz diyen fedakar askerlere sahip bir ordu yenilmeyecektir.

Mazluma zulmetmeyen, kadına, çocuğa ve teslim olana dokunmayan icabında karavanasını bölüşen asil milletin asil askerleri Allah yolunda, vatanları için kendilerini feda ederken muhakkak ki Allah Türk Ordusu’nu , Türk Milleti’ni ve Türk Devleti’ni koruyup gözetecektir.