dodicocuk @ hotmail.com

Merhaba; güzel kalpli ve iyiliğin gücüne inanan; sevgili dostlarım; yine bir şarkı sözü! Fatih Kısaparmak ! Bu adam benim BABAM!

Bizi dokuz ay on gün taşıyan; her türlü cezayı çeken annelerimizin yerine, konuşmaya çalışırken ilk ya BABA deriz ya da DEDE! Ama öyle gülmeyin hemen! Anne diyen çok az bebek vardır.  Ağzımızı dolu dolu yapan BABA kelimesine ne kadar güzel çıkar ağzımızdan! BABAM!

Çocuklar belki; içlerinde büyümüyor! Kanıyla beslenmiyor ilk zamanlar ama bir baba ; yavrusu için her şeyini feda eder; gözünü bile kırpmadan!...

Hemen aklınız yine olumsuza gitti; kötü babalar ve anneler geldi; gazetelerin 3. Sayfasındaki; Ben onları yok sayıyorum! Bizim anlatacaklarımız iyi babalar için!

Çocukları ile olan ilişkileri hep masal gibi olan babaları anlatmak istiyorum size! Ruhumuza iyi geliyor bence iyi anılar; onlar bizi tekrar; dünden bugüne iyileştirerek yeniliyor! Diye düşünüyorum!

İlk tanıklığım kendi babam; sonra eşim ve okuluma gelen pek çok kuzunun babası! Yani ben pek çok iyi baba tanıdım!

Babam ; güzel babam ; uzun boylu , esmer ,yakışıklı babam ; çok korkardım küçükken ben babamdan ; öyle döven ; kızan , bağıran bir baba olduğu için değil; onu dev gibi gördüğüm için; onun gücünü bir gün kaybedip bizi koruyamayacağını düşündüğüm için korkardım!

Arılarımız vardı; 3-4 kovan; küçük çapta o zamanlar herkes arıcılık yapardı; evinin damında! Babamda kocaman ailesi için; zamanını bilir ve bal alırdı; Tütsü yakarak arılardan; Her zaman sakinliğini koruyan güzel arılarımız; o gün babamı pek çok yerinden soktular! Güzel babam yine kahramanlık yapıp aşağıya kadar balları elinden düşürmeden indi ve olduğu yere yıkıldı; Ayranlar, kolonyalar, buzlar işe yaramadı; Ambulans çağırdı benim ilk yardımcı annem! Ben o gün Ambulanstan nefret ettim; Çünkü babamı götürdü; Bir süre siren sesiyle; Kısa sürede toparlandı Babam; Birkaç gün gözleri kapalı dolaşsa da, kahramanım aramıza dönmüştü!

Gerçekten de kızları ayrı seviyor babalarını; Hatasız süper kahraman olarak görüyorlar; Anne sevgisi hep cepte hazır! Zor olan bu aradaki bağı kuvvetlendirip baba-çocuk sevgisini yaşamak; Babalar; kırılacak bir bebek gibi; tutar çocuklarını, bilemezler nasıl dokunulur, sonra bir şey olur ; o ağlayan kimsenin kollarında uyumayan bebekler; baba kokusu ile uykuya dalarlar; Dünya kurulduğundan beri koruyup , gözeten, sarıp sarmalayan; gövdesi ile siper olan bu süper kahramanlar bizim babalarımız!

Unuturuz onların bize öğrettiklerini; bir soru sorsalar; yok sayarız onları; susmalarını isteriz; zaman zaman utanırız onlardan kahramanlıklarını unutmuştur nankör zihinlerimiz!

O kocaman elleriyle bizi nasıl koruduklarını unutmuşuzdur; Onların yaşlanan bedenleri ağır gelmiştir bize! Ya bakıcılar bakıyordur, ya da huzur evleri; İyi babaların; masalların; kahramanlıkları gibi güzel bitmeli! Çocukları için her şeyi feda eden babalar BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!...

HEPİNİZ BENİM SÜPER KAHRAMANIMSINIZ!...