Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Partilerde Sürpriz Aday Adaylar Arayışı!

İskenderun’da Belediye Başkanlığı koltuğuna odaklanan partilerden AKP ile CHP’de mevcut aday adayların yanı sıra bağımsız gruplarının farklı isimler üzerinde gizli araştırma ve inceleme yaptığı bilgisi kulislerde yayılmaya başladı.

İskenderun Belediye Başkanlığı aday yarışı partilerde tüm hızıyla devam ediyor. Kulislerde konuşulan isimler ise dikkat çekiyor. Aday yarışı, halkın büyük bir çoğunluğunu arkasına alacak isimin saptanması konusunda partileri üst düzeyinde yoğun araştırmaya yöneltti.

ÖZEL EKİBİN RAPORU BAŞKENTTE

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Hatay’da Belediye Başkanlığı yarışında İskenderun’u istiyoruz yaklaşımı ile iyi bir aday belirlemek için Ankara’dan üst düzeyde bir grup partilinin kentte araştırma yaparak bir rapor hazırlamak üzere Ankara’ya döndüğü öğrenildi. Aday adaylarının isimlerinin dolaştığı mevcut aday adaylarının ve ilçe teşkilatının dışında özel bir ekibin Ak Partide kazanma şansı yüksek bir isim belirleme çaba ve gayreti gözden kaçmadı. Ak Parti İlçe Teşkilatından bağımsız bu çalışmaların gizli olarak yürütüldüğü öğrenilirken, mevcut aday adayları da kim olabilir? “Ben olabilir miyim?” fısıltıları konuşuluyor.

CHP’DE SÜRPRİZ PROF!

Cumhuriyet Halk Partisi kanadında ise Belediye Başkanlığı yarışının kazanılması için “Hangi adayla seçime gidileceğinden” önce bölge Milletvekilleri Fuat Çay ile Aziz Yazar arasındaki soğuk havayı dağıtma gayretleri sürüyor. Bu arada 22 Temmuz Genel Seçimlerinde Milletvekili adayı olan Dr. Yusuf Civelek’in de isminin CHP Merkezinde İskenderun Belediye Başkan adaylığı diğer aday adayları arasında öne çıktığı da alınan bilgiler arasında.

Bütün bu gelişmelerin arasında Cumhuriyet Halk Partisinin üst düzey üyesinin başı çektiği ekip, Profesör Dr unvanı bulunan akademisyeni İskenderun Belediye Başkanlığı yarışına sokmak için harekete geçti.  İskenderun’da sevilen, herkes tarafından işaret edilebilecek sürpriz bu isim üzerinde gizli bir ikna çalışmaları sürüyor. CHP üst düzey ekibin teklifi götürdüğü, profesörün aday olması konusunda görüş alışverişinde bulundukları ve temasların sürdüğü öğrenildi.


13.09.2008 15:05:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (21)
Sayfa: 1 2

iskenderunlu

mete aslanın ibrahim gülü dsteklemeye karar vermesi güzel bi düşünce zaten doğrusuda buydu.

Jan 9 2009 12:00AM

aylin tekin

Zafer KUTLU yu başkan olarak göremek istiyorum . İskenderun sizinle çok şey kazanacak. Başarılar

Nov 30 2008 12:00AM

iskenderun halkı

iskenderun 15 yıl önce neydi ŞİMDİ NE OLDU.diğer parti adaylarınada başarılar dilerim ama bence METE ASLAN gibi bir başkan bir daha gelmez.tek kelimeyle 15 yıl öncesiyle şimdiki durumu kıyaslayın ve bundan sonraki yılları kıyaslayın mete aslan iskenderun için hep çalıştı çalışıyor ve çalışacaktır.

Nov 14 2008 12:00AM

zeynel çağrı

sayın nihat karpuz siz mete aslanla uğraşmayı bırakında partinizi toparlayın atatürkçü c.h.p seçmenide artık gerçekleri görüyor mete aslana partinizden çok oy gelecek unutmayın güneş balçıkla sıvanmaz .

Oct 24 2008 12:00AM

vatandaş

memlekette deniz feneri denen büyük bir vurgun var insanlar aç esnaf kan ağlıyor elektiriğe büyük bir zam var millet neredeyse lamba yakmayacak hale gelmiş c.h.p ilçe başkanı sayın karpuzdan tık yok a.k.p ye tek kelime etmiyor onları kızdırmak istemiyor bütün hayali a.k.p mete aslanın oylarını bölsün bizde aradan çıkalım bu kadar ucuz siyaset yapılmaz.

Oct 23 2008 12:00AM

misafir

mete aslanın karşısına çıkacak aday adaylara bakıyorum...  belediye başkanlığı vizyon ister liderlik ister en önemlisi yürek ister maalesef şu anda ismi geçen adaylarda hiç birisi mevcut değil halk herşeyi görüyor.

Oct 23 2008 12:00AM

misafir

a.k.p 9 ayda kapalı spor salonunu bitireceğiz dedi 3 sene geçti mete aslan 6 ayda 1500 kişilik lüks bir k.s.s sakarya mahallesinde yapıyor ocak ayında sporun hizmetine açılacak syn mete aslan sayesinde diğer k.s.s nun yapımınıda hızlandırdılar sayın başkan mete aslana bir spor sever olarak teşekkür ederim.

Oct 22 2008 12:00AM

Dürüst arar

Sayın Kara; Turizm Diyorsunuz, Deniz diyorsunuz, İktidar desteği diyorsunuz. Ama uyanın ve Arsuz Yoluna bakın. Bu iktidar o yolu denizin dibine yaptı ve denize girecek yer bırakmadı. Arsuzda deniz trizmini öldürdü. Nasıl olsa yolu yeniden yapıyorlardı, 1 Km içeriden geçse turizmi canlandıracak yol olurdu. O yolu yapan iktidara nasıl oy verebileceksiniz ?

Oct 3 2008 12:00AM

Vatandaş

Sn.Kara..
Size yerel yönetimler ile hükümetin görevlerini ayırt etmenizi ve öğrenmenizi tavsiye ederim.Yazdığınız konular için değerli milletvekillerimize sallamak durumundasınız yoksa top direk çizginin dışında.

Sep 15 2008 12:00AM

Seçmen

İskenderun''da yerel yönetim anlamında kan değişimi şart olmuştur. Halk artık geleceği gören, vizyonu olan, sevecen, herkesle kavga eden değil herkesle kucaklaşan bir belediye reisi istiyor. Taş Ocakları konusunda mağdur olan insanların, susuzluktan çile çeken halkın sesine ve ızdırabına kulak verecek bir belediye başkanı istiyoruz. Sivil toplum örgütlerini dinleyen, belediyeyi halkla birlikte yönetebilecek, sempatik bir yüz istiyoruz. Kısaca değişim istiyoruz, daha genç bir reis istiyoruz.

Sep 15 2008 12:00AM

CHP ÜYESİ

Bana göre de chp seçimi kazanmak istemiyor.Kişilik sahibi,tüm iskenderunlularca tanınan birini aday çıkaracaklarını sanmıyorum. Mete Aslan a gizli destekleri devam eder gibi görünüyor.Yusuf Civelek yada Zafer Kutlu yu aday gösterirlerse,seçimi alma ihtimalleri var. Başka türlü zor, hele ithal adayın hiç şansı yok. şahsen ithal adaya ben oy vermem.

Sep 15 2008 12:00AM

hüseyin kara

ALLAH İCİN ARKADAŞLAR CAHİL CAHİL KONUŞMAYALIM. METE ASLAN İŞ YAPYOMUŞ NE YAPMIŞ İSKENDERUNA.SOKAK TEMİZLEMEKLE İŞ BİTMİYOR UYANIN BİRAZ.İSKENDERUNLU İNSANA İŞ SAHALARI ACSIN.BEN ACABA İSKENDERUNLULARI DIŞARI GİTMEDEN NASIL BURADA TUTUP VERİMLİ HALE GETİREBİLİRİM.HADİ ONUDA BIRAK.İSKENDERUNUN MUTHİŞ BİR DENİZİ VAR TURİST NEYE GELİR YA DENİZE YA TARİHİ ESERE ŞU GÜZELİM DENİZİ NASIL KULANIPTA TURİST CEKELİM ONUN İCİN NE YAPTI.KUSURA BAKMAYIN AMA YETER BEN OYUMU KİM İKTİDARSA ONA VERECEM.

Sep 15 2008 12:00AM

HATA İSKENDERUNA MAHSUS

BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDER NE YAZIKKİ....GELİR ELİN ADAMI YATIRIMLARINI BAŞKA ŞEHİRLERE GÖTÜRÜR ZATEN İSKENDERUNDA KİMSESİDE YOKTUR.. BURDAKİ HALKTA KARDEŞİM TABİKİ ÇALACAK AMA BAK HİZMETTE YAPTI DER... HALA ANLAMIŞ DEĞİLİM ADAM ÇALIYORSA HİZMET EDİYORSA SORUN YOK DENİYOR...BEN ŞAHSEN İSKENDERUNLU OLMAYANA OY VERMEYECEĞİM...ALLAH AŞKINA KİMSEYE KEFİL OLMAYIN ...FİLLER DÖĞÜŞÜR ÇİMLER EZİLİR...AİLE MEZARI İSKENDERUNDA OLMAYANA OY YOK

Sep 15 2008 12:00AM

Sihilmahsi

CHP şimdiye kadar hep rakip partilerin ekmeğine yağ sürecek şekilde adaylar çıkardı. Dr. Yusuf Civelek senelerce baş hekimlik yapmış, Iskenderun SSK hastanesini Bölge hastanesi yapmış Iskenderun''a hizmet etmiş, kimseyi kırmamış alçak gönüllü biri. CHP Iskenderunda Mete Aslan ve AKP''ye karşı güçlü bir aday çıkarmak istiyor ise tek isim Dr. Yusuf Civelek olur. Ama sorun CHP kazanmak istiyormu ?

Sep 15 2008 12:00AM

vatandaş

bence iskenderunun yapısını tanıyan ayrım yapmayan iskenderun için daha güzel projeler ureten ılımlı iskenderununun yerlisi olan aynı zamanda siyasi bilgisi ve halkla bütünleşecek bir chp li olsun saygılarımla

Sep 15 2008 12:00AM

i.gök

bence chp ye yakışır başkan adayı yıllardır partıye emegi gecen egitimci ENVER ALTUNER olmalı çünkü her kesimden oyalabilecek tek isim.

Sep 15 2008 12:00AM

iskenderunlu

hangi partiden kim çıkarsa çıksın. iskenderun belediye başkanımız Sn Mete Aslan Aday Olduğu sürece kimse kazanamaz. Bu Her böyle bilmeli. şimdiden hayırlı olsun.

Sep 15 2008 12:00AM

Remzi PALA

Arkadaşım aday adayları olacak her partinin tabi ki ancak bana kalırsa bu aday adaylarının hiç biri başarılı olamayacak . çünkü iskenderun a icraat yapacak biri lazım bunu da ancak mevcut başkan ve yönetimi yapar. Ben hep söylüyorum vatandaş icraat yapana belediyesini teslim eder ben öyle yapcağım şahsen bakalım adayların yada aday adaylarının ne projesi var hikaye mi okuyacaklar yoksa sorunlara çözüm üretecek bilgi birikimleri varmı görecez seçim zamanı

Sep 14 2008 12:00AM

gürkan gündem

SAKIN HA,DİYEN ARKADAŞ, İSKENDERUNDA HANGİ ÖZ İSKENDERUNLU KİŞİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTIKİ. ŞİMDİKİ BAŞKAN DA NERELİ VEYA ÖNCEKİ NERELİ BİR ARAŞTIRSAN KEŞKE. İSKENDERUNLUNUN KADERİ BU HEP YABANCILAR GELİR KAYMAĞI YER GİDER. YERLİLERDE AVUCUNU YALAR DURURLAR. BÖYLE GELMİŞ BEÖYLE GİDER.

Sep 14 2008 12:00AM

Toprak Mustafa SAĞIROĞLU

Valla hangi parti hangi aday ne yaparsa yapsın 3 dönemdir olduğu gibi bu 4. olcak inşallah... gelmiş geçmiş en başarılı başkan METE ASLAN rekoru kırcakkkk. İskenderun Memnun... Büyük Başkan Mete ASLA a hayırlı olsun.

Sep 14 2008 12:00AM

  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida