Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Erzin Kaplıcaları Şifa Dağıtıyor

Adil Coşkuner/ERZİN

Hatay’ın Erzin ilçesinin Amanos dağı eteklerinde bulunan ılıca ve kaplıcalar şifa arayan vatandaşların umut kapsı olmaya devam ediyor.

Erzin’in 3 km doğusunda yer alan içmeleri ve kaplıcaları özellikle yaz aylarında iç turizme hitap ediyor. Özellikle belli oranda rahatsızlıkları bulunan vatandaşlar Sıcaklığı 24 derece, pH sı 6,7 olan İçme Suları bikarbonatlı, sülfatlı, magnezyumlu, kalsiyumlu, karbondioksitli ve bromürlü bir bileşime sahip olan içme sularını içerek şifa arıyorlar. Tedavi özelliğinden faydalan kaynak suların sindirim sistemi hastalıkları, böbrek ve idrar yolları rahatsızlıkları ve metabolizma bozukluklarına olumlu etki yaptığı belirtiliyor.

Erzin İçmeleri çevre il, ilçeler ile diğer yörelerden şifa aramak ve turistik gezi amaçlı gelen vatandaşlara 150 yatak kapasiteli Belediye Moteli, özel işletmelere ait pansiyonların artan talebi karşılamakta zorlandığı ifade ediliyor. Artan talebi karşılamak için belediye olarak çaba gösterildiğini belirten Erzin Belediye Başkanı Mehmet Güven İç turizm açısından son derece önemli olan içme sularının ve ılıcasının tanıtımının Yurt içi ve Yurt dışında bilindiğini bu nedenle talebin fazla olduğunu söyledi.

Başlamış köyü muhtarı Saim Özmen de “Kaplıca ve içme sularımızın sağlık açısından olumlu etki yaptıkları hastalıklar İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıbbi Ekoloji ve Hidro klimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığınca (Çekmece-Nükleer Araştırma Enstitüsü) ile işbirliği içinde yapılan çalışmaların sonucu belirlenmiştir. Yılın 12 ayı hizmet veren Belediye Motelimizdeki mükemmel ortam tatile gelen tüm turistlerin beğenisini kazanmaktadır” dedi.


27.08.2008 14:03:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (14)
Sayfa: 1

Yücel calban

Biz her yıl erzin icmesindeyim hiçbir değişiklik yapılmıyor. Etrafta
pislikten gezilmiyor.destek bekliyorsunuz çevre temizligi yapan
yok çöpleri alan bile yok

04.08.201421:35:51

ibrahim güven

sitedeki yorumlara bakıyorumda,2008''yazılan yorumlar
var.pislikten geçilmiyor deniyor yorumların çoğunda. şimdi
2013''deyiz hala hiç bir şey değişmemiş. bu nimetin
kıymetini bilmiyorsunuz. bağlı olduğu belediyeye yazıklar
olsun.

22.07.201317:10:00

M.SABRİ SÜLÜ

ORASI GÜZEL BİYERDİ BİDAHA GELECEM

05.01.201119:24:08

efe yılmaz

bizim aile gecen sene gittiler güzelde yani asağı erzine hiç calışma yapılmamış onun için bizimkiler yukarı erzin e cıktılar projenizi biraz hızlandırınız biz zaten hersene geliyoruz seneye tekrar gelecez birde orda şaban abimiz yani kenan abiye selam söylüyorum lütfen prjeyi hızlandırınız 7ay sonra görüşme üzere hoşcakalın

14.01.201010:56:37

serhan eker

değerli arkadaşlar sizlerin yapmış oldğu yorumlara saygı duyuyorum içme ve ılıcalar hakkında ama şunu bi sorun kendinize acaba bi tavanın içinde bir defaya mahsus kattığınız yağla ne kadar kızartma yapabilirsiniz kendi yağlarıyla kavrulan bu insanlar napsın bi destek yok hiç bi yerden sorsanız mangalda kül bırakmaz bazı kesimler değerlendirme size kalmış bizler köyümüz adına elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz her şey halkımız için ama tek başımıza değil

28.05.200914:25:58

NEDİM KARAÇAL

İÇMEMİZ ILICAMIZ TÜRKİYEDE BİR NUMARA AMA;BU DURUMA GETİREN İLÇE YÖNETİCİLERİ VE HALK UTANSIN...BU KADAR ANLAYINN

Dec 21 2008 12:00AM

şeref vural.

inanın ben bi erzinli olarak ılıca ve cevresindeki poşetler ve pisliklerden utanıyorum bunu buraya atanlar utansın vede göz yumanlar burnaz plajımız gitti sıra ılıcamıza geldi malesef ama elimizden gelen bişi yok yetkilileri göreve davet ediyorum lütfen cevremizi temiz tutalım buralar bizim son güzelliklerimiz sahip çıkalım.

Sep 20 2008 12:00AM

leyla

bizler elimizdekinin degerini bilmiyoruz.sorarım size acaba ne zaman harekete geçecegiz...gülle topun ağzına geldiği zamanmı yada elimizdekini yitirdiğimiz zamanmı.. tıpkı su kaynaklarımızın tükenmesi gibi aklımız sonradan başımıza gelir...ehhh bundan sonra başımızı vuracak kara taşlar ararız.....

Aug 29 2008 12:00AM

Ali BÜYÜKER

Erzin''imiz için bir nimet olan içme ve ılıca (her nekadar Başlamış köyü sınırları içinde olsa bile) arkadaşların dediği gibi pislik içinde sahipsiz adeta kaderiyle başbaşa bırakılmış bir durumda bulunmaktadır.Ülkemizde kaplıca turizminin nerdeyse tavan yaptığı bir zamanda bu bölgemize,hiçbir kişi ve kurumun sahip çıkmaması insana üzüntü vermektedir.Umarım bundan sonraki yöneticilerimiz bu bölge için daha duyarlı olur ve içme ve ılıca bölgemiz kaplıca turizmin önemli bir noktası olur.

Aug 28 2008 12:00AM

sahip

hepsi güzelde içmeye bügüne kadar ne yapmış erzinin onbeş senesini heba etti

Aug 28 2008 12:00AM

murat

Belediyenin hizmet çabasını gören varsa buraya gelsin.

Aug 28 2008 12:00AM

VOLKAN KOÇ

Ali arkadaşın dediğine katılıyorum Erzin içmeleri ve ılıcası pislikten geçilmiyor.

Aug 28 2008 12:00AM

Kerim SAHiN

Kaplica suyunu icmek icin moteldemi kaliyorlar? Bir bidona veya damacanaya doldurup evinde icse tesir etmiyormu? Turistleri bekliyorsan,evvela turistik bir yer yap..demi ama? Benim bildigim ,kaplica suyu bir havuza doldurulur.Derdi olan gider yuzer,derman bulur.Yani iki cesme takmissin,hani niye turist gelmiyor diye feryad ediyorsun.ilk yorumu yazan,pislikten gecilmedigini belirtmis..Arastirmak lazim.Abdullah Gul gibi poz vermekle olmaz bu isler.Once kalitreli hizmet.

Aug 27 2008 12:00AM

ali

belediyenin bir moteli var orda o da eski dönemde yapılmıştır. pislikten hiçbir erzin li gitmiyor zaten.

Aug 27 2008 12:00AM

  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida