Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Artuğ’dan Isı ve Ses Geçirmez Tuğla

        İnşaat sektöründe her geçen gün yurt geneline yayılan Artuğ Tuğla, üretim kapasitesi, yeni ürün yelpazesine eklediği ses ve ısı geçirmeyen “Duvar yapı elemanı” adlı yeni ürünüyle Türkiye’de yeni bir çığır açmaya hazırlanıyor.  

İskenderun’da kurulduğu günden bu yana bulunduğu çevrede yarattığı istihdamın yanı sıra yeşil bir çevreye de önem veren Artuğ Tuğla, ülke genelinde örnek gösterilecek bir üretim tesisiyle inşaat sektörüne kaliteli ürün üretmeyi amaçlıyor.

Artuğ Tuğla Müdürü Serkat Özyiğit, inşaata yeni bir yön verecek, tasarruflu bir ürünü tüketiciye sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “Enerji tasarrufu için devletin yaptığı uygulamalara destek olacak ısı ve ses geçirgenliğini minimize eden duvar yapı elemanı ürünümüzü piyasaya sunduk” dedi.

Ürünün piyasaya girmesiyle, taleplerin yoğunluğu üzerine üretim kapasitesini yüzde 20 arttırdıklarını ifade eden Özyiğit “Bu ürünü üretmeden önce modernizasyonla seri üretebilme yöntemi prosesini değiştirmek zorunda kaldık. Aldığımız ikinci fabrikamız da yaptığımız modernizasyon çalışmalarının ardından yüzde 98 kapasiteyle çalışmaya başladı” şeklinde konuştu.  

ÜRÜNDE KALİTE ÖNCELİĞİ

Yeni ürün prosesi kapsamında ürün kalitesine de büyük önem verdiklerini vurgulayan Müdür Serkan Özyiğit, “Koşulları iyileştirmeye yönelik çalışmalarız çerçevesinde mevcutta bulunan ISO 9001–2000 kalite belgesine ek olarak ISO 14001:2004, OHSAS 18001 ve SA 8000 belgelerini de alarak Türkiye’de bir ilke imza attık. Bu belgeler dahilinde fabrikalarımızın üretim aşamasındaki yenilikler üründeki kaliteyi de beraberinde getirdi” diye konuştu.

NAKLİYE FİLOSU

Yeni prosese göre, her iki fabrikada da sil baştan bir yeniliğe gittiklerini kaydeden Artuğ Tuğla Müdürü Özyiğit, hammaddede yapılan değişikliğin yanına makine parkurunu da zenginleştirdiklerini bildirdi. Özyiğit, müşterinin talebine göre ürünlerin paletli veya paletsiz olarak adrese götürüldüğünü, bu işlemde de 20 adet kamyon filosunu da devreye soktuklarını söyledi.

ATIKSIZ ÜRETİM

Tuğla üretiminde emin adımlarla ilerleyerek yaptıkları atılımlarla ülkede ikinci sıraya yükseldiklerini anlatan Serkan Özyiğit şöyle konuştu: “Bu yenilikler tuğla üretimi yapan fabrikalar için örnek teşkil etti. Bu çalışmalarda ana gaye, sağlıklı inşaatlar yapmak ve tüketiciye kaliteli ürün sunmaktır. Bu özelliğimiz bize liderlik vasfını kazandırdı. Bir diğer projemiz de geri dönüşüm projesidir. Fabrikamızda hiçbir atık ziyan olmamaktadır. Atıklar, hazırlanan projeyle yeniden üretime kazandırılıyor. Yani fabrikamızda çöpe atılacak hiçbir atığımız bulunmamaktadır.”

HEDEF DIŞ PAZAR

260 personelle önemli projelere imza attıklarına işaret eden Özyiğit, Hatay, Adana, Mersin, G.Antep, Osmaniye ve Kilis illeri ile ilçelerinin yanı sıra tüm ülkeyi kapsayacak bir pazara sahip olmak için yeni projeler hazırlandığı, bu projeler içerisinde ihracat noktasında yurt dışı bağlantıları için de çalışmalar yapıldığını sözlerine ekledi.


29.06.2007 11:18:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (17)
Sayfa: 1

TAHİR TOSUN

ARTUG HER ZAMAN ENİYİSİDİR

18.02.201120:44:13

gökhan

artugla tugla fabrikası iskenderun 1numara dır serkan beye selamlar ::)

03.02.201012:03:39

Akın

Şuan Mersin Yapı be emlak Fuarında ki En heybetli en görkemli firma yine ARTUGLA kuşkusuz... Başarılar Artugla...

23.04.200914:04:28

MUHTEŞEM

inşaat sektöründe sunduğu kalite ve kullanım alanı genişliği ile dikkat çeken ARTUĞLA alanında faaliyet gösteren diğer firmalara göre ''ekonomi ve müşteri memnuniyet'' anlayışı ile lider konumdadır.
çalışan memnuniyeti ve çevre duyarlılığını politika olarak benimseyen ARTUĞLA bu özelliği ile de gerek kendi gerekse tüm sektörde örnek teşkil etmektedir.
ARTUĞLA''nın ürettiği çevre dostu tuğlalar 22 Nisan tarihinde Mersin''de açılan insaat fuarında MUHTEŞEM AKVARYUM tarafından sergilenecektir.

13.04.200911:58:53

hakan er

artuğ tuğla firmasını yakından tanıyorum her yönüyle harika bir firma ürünlerinin kalitesi hizmeti kaliteden ödün vermeyen yapısı özellikle bir marka yaratması takdir edilmesi gerekir. allah işlerini rast getirsin

09.04.200916:13:22

Onur

Artgu Tugla Sektöründe Öncü, Kaliteden Ödün vermeyen gerçekten süper bir firma...

08.04.200913:23:17

Timur YÜCEL

Gerçekten Kalitesi Tartışılmayacak bir firma.. Bir çok konuda sektöründe öncü.. Teşekkürler Artugla...

Mar 2 2009 12:00AM

ARTUGLA İSTİF EKİBİ İŞCİSİ

BİZİM FABRİKAMIZDA ŞU YAZAR: BİZ; İLİMİZ;ÜLKEMİZ,EKONOMİSİ ve EN İYİ OLMAK İÇİN ÇALIŞAN BİR EKİBİZ. BU ORTAK DÜŞÜNCE İLE HAREKET EDERİZ. KENDİMLE VE BÖYLE BİR İŞ YERİNDE ÇALIŞTIĞIM İÇİN GURUR DUYUYORUM.PATRON , AMİR VE İŞ ARKADAŞLARIMA BAŞARILAR DİLERİM.

Feb 25 2009 12:00AM

ayhan yıldırım

TÜM KATILDIĞINIZ YURTİÇİ FUARLARDA HEM MARKANIZ HEMDE ÜRÜNLERİNİZ AYRICA EŞSİZ STANDNIZLA GÖZ DOLDURUYORSUNUZ. VİZYON SAHİBİ BİR FIRMA OLDUĞUNUZ BELLİ. BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM.BELİRTMEDEN GEÇEMEYECEĞİM İNTERNET SİTENİZDEN SOSYAL AKTİVİLERE BAKTIĞIMDA HAYRAN OLDUĞUMU SÖYLEMEK İSTERİM.

Feb 25 2009 12:00AM

gökdeniz baykara

artuğ tuğla bir numara

Jun 8 2008 12:00AM

Ender Çağlar

serkan abi saygılarımı sunarım..allah yardımcınız olsun bakın güzel şeyler söyleniyor...gerçi görünen köy klavuz istemez ama...

Mar 20 2008 12:00AM

MUSTAFA UYAR(DUVARCI USTASI)

BEN 25 YILLIK DUVARCI USTASIYIM BÖYLE TUĞLA GÖRMEDİM.BU ADAMLAR BU İŞİ BİLİYOR.KADİRLİ DE ,KOZANDA ARTUĞLA 1 NUMARA HANGİ USTAYA SORARSANIZ SORABİLİRSİNİZ.ALLAH İŞLERİNİ RAST GETİRSİN.ALLAH ESİRGESİN.

Jan 26 2008 12:00AM

ilker

tuğlalarınızı kalitesi sadece hatayda değil akdeniz bölgesinde konuşuluyor çalışanlarınızla birlikte sizleri tebrik ediyorum. bölgemizin sizin gibi kaliteye önem veren iletmelere ihtiyacı var ayrıca yapmış olduğunuz hayılarıda duyuyoruz

Dec 7 2007 12:00AM

fiko

ARTUĞ LAYI GEZMENİZİ TAVSİYE EDERİM BEN GİTTİM HARİKA BİR YER.. DOGA İLE İÇ İÇE TAVUS KUŞLARI, HİNDİLER, KÖPEKLER, CEYLANLAR. YAPAY GÖL İÇİNDE KAPLUMBAGALAR ÖRDEKLER... YAZARAK ANLATILAMZ İSTE HARİKA BİR YER KENDİNİZİ ORMANDA HİSSEDİYORSUNUZ.. ALLAH BOL KAZANCLAR VERSİN DOGAYI KORUDUKLARI İÇİN TESEKKÜR EDERİM..

Jun 29 2007 12:00AM

Ruskullah yılmaz

Türkiyede tuğla sektöründe lider bir kuruluş olmakla beraber,çevre dostu,doğa sevgisini önplanda tutmakla beraber,şimdiki verilen yeni hizmet takdire şayandır. Başarılarınızın devamını dilerim.

Jun 29 2007 12:00AM

AkbağLar<>Çeşme Durağı GençLeri

ALLAH boL Kazanç versin....BaşarıLarın Devamını Görmek Ve Duymak isterim...SayGıLarımLa....ArtuğLa.....

Jun 29 2007 12:00AM

Melis

Artuğla nın sahibini tanımıyorum ama. yaptıkları yatırım ve reklamlarından gördüğüm kadarı ile yatırımı seven ve çok çalışan kişiler.İskenderun a verdikleri katkı ve hizmetlerinden dolayı onları kutluyorum. Başyarılarınnı devamını diliyorum. Sizin gibi yatırımcılara ,çalışkan insanlara bu memleketin ihtiyacı var...

Jun 29 2007 12:00AM

  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida