Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Rusya Baş Ticaret Temsilcisi Hatay’da…

      Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev tarafından Rusya Federasyonu’nun Türkiye’deki Baş Ticaret Temsilcisi olarak atanan Aydar Gaşigullin, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere İskenderun’a geldi.

 

      Rusya Federasyonu Türkiye Baş Ticaret Temsilcisi Türkiye’de yapılmış en büyük Rus yatırımı olan MMK Metalurji Sanayi, Ticaret ve Liman İşletmeciliği A.Ş.’nin geleneksel İftar davetine katıldı.

 

      Davet öncesinde Dörtyol’da Kurulu olan üretim tesislerini ziyaret eden Gaşigullin, ardından Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk’e nezaket ziyaretinde bulundu. Daha sonra Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Talay  ve ardından da İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ı makamlarında ziyaret eden Aydar Gaşigullin,  Türkiye-Rusya ticaret ilişkileri, iki ülke arasındaki ekonomik ve kültürel işbirliği projeleri ve ayrıca Hatay bölgesinin önemine değindi.

 

      Rusya ile Türkiye arasındaki iş ilişkileri açısından kilit öneme sahip olan MMK Metalurji ile iftihar ettiklerini söyleyen Gaşigullin, “MMK Metalurji’nin başarısını gören diğer yabancı yatırımcıların da bu ülkeye daha emin ve kararlı bir şekilde yatırım kararı alıyor. Yani MMK Metalürji, yabancı yatırımcılar açısından bir referans niteliğindedir” dedi.

 

      MMK Metalürji’nin Rusya’nın en büyük ve dünyanın da en büyük 29. çelik üreticisi olduğuna dikkat çeken Aydar Gaşigullin şöyle konuştu:  “MMK’nın yatırımı olan bu güzide tesisimiz ve Rusya Federasyonu hükümetinin de MMK’nın Türkiye’deki bu yatırımını yakından takip ediyoruz. Her zaman bu fabrikamıza desteğimiz vardır. Bölgede MMK’ya destek veren sizlere de teşekkür ediyorum.”


19.06.2017 18:47:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (0)
  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida