Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

“Demokrasiye ait yaşam belirtisi hala yok!”

      TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, ikinci Yasama yılının sonuna geldiklerini ve hâlâ demokrasiye ait bir yaşam belirtisinin maalesef olmadığını savunarak

 

      AKP hükümetlerinin ileri demokrasi söylemleriyle başladığı yolculuğun, 20 Temmuz’da binilen OHAL treniyle devam ettiğini vurgulayan Serkan Topal “On bir ayın sonunda on binlerce insan ihraç edildi, on binlercesi açığa alındı, binlercesi tutuklandı. Temel hak ve özgürlükleri için mücadele eden insanlar ya terörist olmakla ya da terör örgütüne destek vermekle itham edilerek derdest edildi” dedi.

 

      CHP’li Serkan Topal, Adalet duygusunun zedelendiğine işaret ederek, “Eğer bir ülkede toplum adalete olan inancını yitirirse o ülkede hiç kimse kendini güvende hissedemez. Eğer bir ülkede adalet duygusu zedelenirse bir arada yaşama arzusu kaybolur, barış ortamı bozulur ve hoşgörü ortamı maalesef yok olur. Bu yüzden toplumu kutuplaştırmaktan vazgeçin ve hukuku herkese eşit bir şekilde uygulayın” diye konuştu.

 

      Hükümetin aslında Fettullah Gülen’in iadesini istemediğine vurgu yapan Serkan Topal “Geçenlerde -Resmî Gazete'den- içinde Fetullah Gülen'in de olduğu 130 kişinin Türk vatandaşlığından çıkarılacağına dair bir haber okuduk. Sahiden bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz, bilmiyor musunuz? Eğer bunu biliyorsanız ve sonucunun ne olduğunu biliyorsanız durum vahim, eğer bilmiyorsanız, bilmeden bürokrat aracılığıyla bir liste sizin elinize verildiyse bu daha da vahim. O zaman FETÖ'yü uzakta aramayalım, sizlere bu aklı verenden lütfen bir an önce başlayın. Bu eyleminizden Fetullah Gülen'in iadesinin istenmediğiniz açıkça belli oluyor” şeklinde konuştu.

 

      “Siz Ortadoğu’nun jandarması mısınız?” diye soran CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, şunları kaydetti: “Söz önce kendi vatandaşlarımızın güvenliğini sağlayın. Mehmetçik'in Katar'da ne işi var, soruyorum sizlere? İktidar sahipleri derhâl ihvan sevdasından vazgeçmeli ve aklıselimle hareket etmelidir. Mehmetçik Katar'a güç katar ancak Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihvan sevdasına siper olması Türkiye'ye gözyaşından başka bir şey katmaz. Dışişleri Bakanı Sayın Çavuşoğlu "Katar'da kuracağımız üssün amacı bütün Körfez ülkelerinin güvenlik ve istikrarına katkı yapmaktır" diyor. Peki, sormazlar mı adama: Bölgenin güvenliğini kime karşı sağlayacaksınız? Hedef ülke neresidir? Siz, Orta Doğu'nun jandarması mısınız?" Bırakın Körfez ülkenin güvenliğini sağlamayı da siz önce Türkiye'nin güvenliğini sağlayın, siz önce kendi vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayın. Bu millet size çoluk çocuğunu bodyguard yapın diye oy vermedi. Bu millet size Katar'ın çölüne Mehmetçik'i gönderin diye oy vermedi. Bu milletin anaları çocuklarını Katar'a, Rakka'ya, Suriye'ye göndermek için doğurmadı. Bu milletin anaları çocuklarını bu millet için, bu bayrak için, bu vatan için, bu devlet için ve Türkiye için büyüttü, nokta.”

 

 


19.06.2017 16:13:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida