Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Özova Tarım’dan Burhan Çaçan’lı iftarı…

      Özova Group, geleneksel hale getirdiği iftar yemeği buluşmasını bu kez kendi tesislerinde gerçekleştirdi. Okunan ilahiler ve Burhan Çaçan’ın türküleri, konuklara da Ovalıya da unutulmaz bir anlar yaşattı.

 

      Tesislerde verilen iftar yemeğine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcı Hüseyin Yayman, Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Hatay büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Kırıkhan Cumuriyet Başsavcısı Gökhan Kapağan Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim Cesur, Antakya Ticaret Borsası Başkanı M. Ali Kuseyri, resmi kurum ve kuruluş temsilcileri, işadamları, çiftçi ve davetliler katıldı.

 

      İftar yemeği programı, Kur’an-ı Kerim’in okunmasıyla başladı, dua ile devam edildi ve hep bir ağızdan ‘Amin’ denilerek oruçlar açıldı.

 

      BURHAN ÇAÇAN SÜRPRİZİ

      Ünlü Türkücü Burhan Çaçan’ın sahneye çıkacağını beklemeyen konuklar, ünlü türkücüyü karşılarında görünce şaşırdı. Burhan Çaçan, konserine önce ilahilerle başladı. Herkesin bildiği ilahileri yanık sesiyle okurken, konuklar da eşlik etmeyi ihmal etmediler. Ardından yıllar öncesinde yaptığı kasetlerden parçalar seslendirdi.

 

      20 YIL SONRA HATAY’DAYIM!

      Konuklar yemeklerini yerken ünlü türkücü Burhan Çaçan de türkülerini seslendirirken, 20 yıl önce ilk kez film çekimi için Hatay’a geldiğini hatırlattı: “Bu benim ikinci gelişim. Bu önemli ve maneviyatı yüksek bir günde kadim dostum Murat İçcan’ın davetiyle geldim. Murat Bey benim çok sevdiğim bir dosttur. Davetine icabet etmemek olur mu? Biz de bu mübarek Ramazan ayında burayız” dedi.

 

      Çaçan, Murat İçcan gibi işadamlarının Türkiye’nin yedi bölgesinde sayılarının artması dileğinde bulunurken, bol kazanç temennisinde de bulundu.

 

      Bu arada ev sahibi Murat-Mete İçcan kardeşler, masaları tek tek dolaşarak konuklarla yakından ilgilendiği iftar programı Burhan Çaçan’ın geçmişten bugüne seslendirdiği türkülerden oluşan konseri büyük bir keyifle dinlendi.  Çaçan kimi zaman sevda yüklü Türküleri, kimi zaman da geceye neşe katan eserlerle konuklara uzun süre hafızalarında kalacak bir müzik ziyafeti çekti.

       

      Bir saatten fazla sahnede kalan Burhan Çaçan seslendirdiği türküleriyle adeta sevenlerine zamanda yolculuk yaptırdı. 


17.06.2017 12:01:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Yorum (0)
  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida