Palmiye Hastanesi Ramazan Bayramı  

 
Ercan Gida

Ziyaretçi Defteri

halil ibrahim

kaldırımdaki ağaçlar neden budanmıyor çok merak ediyorum
bu kaldırımlar ne zaman yapılacak kuaförler caddesinde kaldırımlara araç parkediyorlar inanmazsanız bir geçin bakın arabalar kaldırımda yayala...

Oku  |  Yaz

Erol ile Bal Esnaf Odalarını Ziyaret Etti…

      Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol ve SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal İskenderun Esnaf Oda Başkanları ile bir araya gelerek son dönemde çıkartılan 7020 sayılı af kanunu ile ilgili esnaf oda başkanlarını bilgilendirdi.

 

      Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İskenderun Esnaf Odaları Birlik Başkan Vekili Uğur Fırat, Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol ve SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal’ın çıkan her yasadan sonra esnafları bilgilendirmek adına ziyarette bulunduklarını ve esnaflar olarak kapılarının kendilerine her zaman açık olduğunu söyledi.

 

      Esnaf oda başkanlarına 7020 saylı af kanunu ile ilgili sunum yapan Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7020 sayılı Kanun 27 Mayıs 2017 tarihli ve 30078 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu Kanun ile vergi dairelerine ödenmesi gereken vergi ve diğer borçların gecikme zamları ve faizlerinde ‘Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi’ (Yİ-ÜFE) oranında güncelleme yapılması, vergi aslına bağlı cezaların tamamen silinmesi, vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının yüzde 50’sinin silinmesi, yapılandırılan tutarların ikişer aylık dönemler halinde 36 aya varan sürelerde taksitle ödenmesi, peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca yüzde 50 indirim uygulanması, yapılandırılan borçların kredi kartı ile ödenmesi gibi çok önemli imkanlar getirilmiştir. Başvurular; Gelir İdaresi Başkanlığı internet adresi (www.gib.gov.tr) üzerinden, Bağlı bulunulan vergi dairesine şahsen veya posta yoluyla 30 Haziran 2017 tarihi akşamına kadar yapılması gerekmektedir” diye konuştu.

 

      SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal da, esnaf oda başkanlarına kurumu ve mükellefleri de ilgilendiren özellikle borçların yapılandırmasıyla ilgili değişikliklerle yenilikler hakkında bilgiler aktardı.

 

 


17.06.2017 12:00:00

Arkadaşına Gönder
Yorum Yaz
Yazdır
Videoyu İndir
Yorum (0)
  HamzaEfendi Baklava
Pegem
Pegem
Ercan Gida